Brązowy medal Swarka

UKS SP5 Swarek Swarzędz

Na stadionie miejskim im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie zostały rozegrane turnieje finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będące jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów i juniorek młodszych. Do decydującej rozgrywki przystąpiły po cztery najlepsze zespoły w kraju w tej kategorii wiekowej. W tym gronie znalazły się hokeistki na trawie UKS SP5 Swarek Swarzędz.

I spisały się bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal. Wystarczyły do tego remisy 0:0 z AZS Politechniką Poznańską oraz 1:1 KS Hokej Start Brzeziny. Mistrzem Polski został KKS Kolejarz Gliwice, w pojedynku z którym zespół z powiatu poznańskiego uległ 1:2. Przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wspierał powiat poznański. W rywalizacji laskarzy najlepsi okazali się laskarze Pomorzanina Toruń.

Zdjęcia: UKS SP5 Swarek Swarzędz Facebook

Opublikowano: 28 czerwca 2021