Budżet powiatu poznańskiego przegłosowany (13.12.2023)

logo radio poznań

Wydatki wyniosły 610 milionów zł, czyli o 10 mln więcej, niż dochody. Jak zawsze, znaczną część wydatków stanowią inwestycje drogowe. “Tylko na drogi pójdzie ponad 120 milionów” – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

– W tym mamy 59 mln na programowaną drogę w granicach lotniska Krzesiny, czyli jest tak zwaną drogą wojskową, to jest dotacja, to inwestycja rządowa. My mamy ją tylko obsługiwać po stronie realizacji. Mamy też całą masę wydatków wydatków majątkowych, inwestycyjnych – to drogi w gminach, które to dofinansowują. Np. przebudowa ulicy Poznańskiej w Dąbrówce, przebudowa Siekiernickiej w Gowarzewie – mówi Jan Grabkowski.

Przebudowane będzie też niebezpieczne skrzyżowanie w Kicinie (Poznańska/Szkolna). Na transport (w tym na autobusy) powiat wyda ponad 7 milionów, będzie też wsparcie do budowy nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Radio Poznań

Opublikowano: 14 grudnia 2023