Celne oko uczniów z Bolechowa

uczniowie z bolechowa

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie wywalczyli cały worek medali podczas zawodów „Sprawni jak żołnierze – 2023”, które odbyły się w Bornem Sulinowie. – Wysiłek włożony w przygotowania pod okiem Tomasza Metlera opłacał się na tyle, że gabinet dyrektora z trudem obecnie mieści zdobyte trofea – mówi Anna Stefańska, wicedyrektor placówki.

Na te trofea zapracowali przede wszystkim Natalia Temczuk oraz Szczepan Gabryel, najlepsi w strzelaniu z broni krótkiej. W tej samej kategorii Aleksander Roszak był trzeci. Ci sami uczniowie świetnie zaprezentowali się także w strzelaniu z karabinka sportowego, bo i w tym przypadku Natalia oraz Szczepan byli najlepsi. Oboje nie dali też szans rywalkom i rywalom w dwuboju strzeleckim. Aleksander Roszak w tej kategorii był trzeci.

– Bardzo dobrze wypadły także nasze drużyny. Dziewczęta, w składzie Kaja Miler, Julia Płaczkowska i Natalia Temczuk były drugie, a chłopcy zajęli trzecie miejsce. W ich drużynie strzelali Aleksander Roszak, Szczepan Gabryel i Stanisław Wybierzyński. Warto wspomnieć, że klasy mundurowe w Bolechowie rozwijają się spektakularnie. Nie tak dawno otworzono choćby pierwszy Oddział Przygotowania Wojskowego – dodaje.

uczniowie z bolechowa

Opublikowano: 4 października 2023