Cenna wygrana w Gorzowie

koszykarki lidera

I-ligowe koszykarki Lidera Swarzędz w miniony weekend odniosły cenne zwycięstwo w Gorzowie. – Jego wartość jest tym większa, ponieważ trener Anna Talarczyk po raz kolejny nie dysponowała optymalnym składem i miała do dyspozycji tylko osiem zawodniczek. Zespół z Gorzowa natomiast grał w optymalnym zestawieniu, do tego wzmocniony koszykarkami z pierwszego zespołu występującego na co dzień w ekstraklasie – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Początek meczu był wyrównany, ale po pierwszej kwarcie rywalki prowadziły 21:13. – W drugiej odsłonie dwie celne trójki Wiktorii Flaszak pozwoliły nam zniwelować przewagę rywalek do czterech oczek, ale gorzowianki cały czas górowały warunkami fizycznymi i dominowały na zbiórce. Na szczęście, przerwa i odprawa przeprowadzona przez trener Annę Talarczyk podziałały mobilizująco na nasze zawodniczki, które po wyjściu na parkiet niemal od razu wyszły na prowadzenie – dodaje.

W sumie, w całym meczu to prowadzenie zmieniało się aż dziesięć razy, ośmiokrotnie był też remis. – Najwięcej emocji było w czwartej kwarcie. I co ważne, lepiej tę wojnę nerwów wytrzymały nasze zawodniczki. Jedenaście  punktów w tej części gry rzuciła Marta Wdowiuk, kolejne trójki dołożyły też Ola Piasecka oraz Ola Żukowska – wylicza Marcin Madanowski. Warto zresztą podkreślić, że Liderki były tego dnia wyśmienicie usposobione rzutowo, zanotowały rekordowy procent z gry – 59,6 procent oraz za trzy punkty – 50 procent, trafiając osiem z szesnastu rzutów.

Lider zwyciężył ostatecznie 79:71 i obecnie, z bilansem 6-4, są na piątym miejscu w I-ligowej tabeli. Następne spotkanie koszykarki Lidera rozegrają w niedzielę 12 grudnia, godz. 17.00 w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wtedy to odbędzie się ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek, w którym Liderki podejmą zespół Citronex UKS Basket Zgorzelec. – W przerwie meczu odbędzie się akcja Rzuć Misia na boisko. W ten sposób będziemy zbierać maskotki dla Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu – kończy Marcin Madanowski.

Enea AZS AJP II Gorzów – Lider Swarzędz 71:79
Lider: Żukowska 22, Wdowiuk 20, Wojdalska 16, Flaszak 13, Jarecka 4, Piasecka 3, Plackowska 1, Jędrzejczak.

Opublikowano: 8 grudnia 2021