Cenna wygrana Liderek

koszykarki lidera

Już po raz drugi z rzędu komplet publiczności dopingował w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji występujące w rozgrywkach I ligi koszykarki Lidera. Tym razem swarzędzanki podejmowały zespół Contimax MOSiR Bochnia, który przed tym meczem legitymował się bilansem 2-1. – Zapowiadał się ciężki mecz i rzeczywiście taki był. Spotkanie lepiej zaczęły rywalki, które po 5 minutach prowadzili 13:4. Bardzo trudno było zatrzymać duet Magdalena Szkop i Anna Krawiec. Nic też dziwnego, że po 5 minutach, trener Anna Talarczyk musiała poprosić o przerwę na żądanie, by uspokoić i przeorganizować grę swojego zespołu – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Przyniosło to od razu efekty, bo pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym, co zwiastowało wielkie emocje w dalszej części potyczki. Druga kwarta, to dobra obrona Liderek, które zatrzymały zespół z Bochni na 9 punktach i do przerwy Lider prowadził 33:29. – W trzeciej kwarcie dziewczyny jeszcze przyspieszyły grę, bardzo dobrze kontry kończyła Olga Jędrzejczak i w efekcie uzyskaliśmy 14-punktową przewagę. Na cztery minuty przed końcową syreną prowadziliśmy 64:53 i wydawało się, że jest już po meczu. Rywalki zdołały jednak zniwelować straty do 4 punktów. Na szczęście, sytuację celną trójką wyjaśniła Malina Piasecka – opowiada Marcin Madanowski.

Kibice mogli zatem świętować pierwsze domowe zwycięstwo Lidera w tym sezonie. Najlepsza tego dnia była Weronika Piechowiak, która zanotowała double-double, zdobywając 22 punkty i zapisując na swoim koncie 13 zbiórek. Po tym meczu Liderki z bilansem 2-2 są na siódmym miejscu w I-ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, o godz. 16.00 swarzędzanki rozegrają mecz wyjazdowy w Lesznie. Kolejne spotkanie w Swarzędzu odbędzie się 7 listopada, Liderki podejmą wtedy zespół Maximus Kąty Wrocławskie.

Lider Basket Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 67:61
Lider: Piechowiak 22, Wojdalska 14, Żukowska 13, M. Piasecka 7, Jarecka 4, Jędrzejczak 4, Wdowiuk 3, Flaszak, Plackowska, O. Piasecka.