<< Maj 2019 >>

Certyfikacja Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego 2019

Najciekawsze atrakcje turystyczne 17. gmin wokół Poznania, czyli powiatu poznańskiego, zapraszamy do drugiej Certyfikacji Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego. Rekomendację mogą zdobyć muzea, parki rozrywki, ośrodki edukacji oraz obiekty rekreacyjne. Certyfikacja służy systematycznemu podnoszeniu jakości oferty turystycznej i promocji aglomeracji poznańskiej.

Tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego przyznaje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Powiatem Poznańskim.

Powiat Poznański może się pochwalić wieloma miejscami, które warto odwiedzić. Jestem przekonany, że nasze działania stanowią solidne wsparcie dla naszej powiatowej branży turystycznej – podkreśla Jan Grabkowski, Starosta Poznański, Przewodniczący Kapituły Certyfikacji.

W ubiegłorocznej, pilotażowej edycji projektu wzięło udział 41 obiektów, spośród których 32 otrzymały certyfikat Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej. Tytuł przyznany jest na rok. Aby otrzymać certyfikat atrakcje turystyczne muszą zaprezentować odpowiedni standard w zakresie wyposażenia, dostępności, oferty i działań promocyjnych.

– Na poszczególne miejsca spoglądamy oczami turystów, dla których ważne są sprawy praktyczne: wygodny parking, długie godziny otwarcia, możliwość płatności kartą czy rozbudowana oferta zniżek – mówi Jan Mazurczak, Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – W 2019 roku dodatkowo premiować będziemy obiekty, które podejmują działania zmierzające do tworzenia turystycznych sieci.

Udział w projekcie jest nieodpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane przy wykorzystaniu elektronicznego formularza. Ostatecznej oceny dokonuje kapituła. Uroczysty finał wraz z wręczeniem certyfikatów i pamiątkowych statuetek odbędzie się 15 czerwca 2019 roku w trakcie IV Dnia Organizacji Pozarządowych w Powiecie Poznańskim w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie.

Udział w Certyfikacji zaowocował nie tylko dumą z wygranej, ale i uzyskanym przez nas solidnym wsparciem promocyjnym. W tym roku na pewno znowu staniemy na placu boju! – podsumowuje Bartosz Styszyński, komes Grodu Pobiedziska, jednego ze zwycięzców ubiegłorocznej edycji.

Harmonogram:

• 8 maja 2019 Inauguracja,
  • 31 maja 2019 – upływa termin zgłoszeń,
  • 15 czerwca 2019 r. – uroczyste wręczenie Certyfikatów podczas IV Dnia Organizacji Pozarządowych w Powiecie Poznańskim w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin na: www.certyfikacja.poznan.travel

Lista Rekomendowanych Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego 2018

Redaktor: Natalia Siejek