Co wiesz o oczach?

W sali wykładowej w Tarnowie Podgórnym, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach zadania „Co Ty wiesz o oczach? Edukacja mieszkańców 50+ powiatu poznańskiego o chorobach oczu”, realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Okulistyki „OKULISTYKA 21” i współfinansowanego ze środków powiatu poznańskiego.

– Na spotkaniu obecnych było 33 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym. Tematem spotkania była jaskra – definicja, epidemiologia, diagnostyka oraz metody zapobiegania i leczenia. Podczas spotkania koordynator z ramienia Fundacji rozdał broszury edukacyjne dotyczące jaskry, zaprezentował spot edukacyjny, omówił jednostkę chorobową oraz odpowiedział na pytania audytorium. Spotkanie trwało 40 minut – opisuje Paweł Kędziora, koordynator projektu.

– Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „OKULISTYKA 21” pragnie zwrócić uwagę na dużą potrzebę edukacji a także inicjatywę i zaangażowanie mieszkańców powiatu poznańskiego podczas tego typu spotkań. Podczas spotkania wielu uczestników zwróciło się również z prośbą o pomoc do Fundacji, gdyż po wykładzie zaobserwowało u siebie wiele objawów oraz czynników ryzyka występowania jaskry omówionych podczas spotkania. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się 17 maja w Tarnowie Podgórnym w Klubie Seniora przy ul. Sportowej, o godz. 19.30 – dodaje Paweł Kędziora.

Opublikowano: 11 maja 2018