MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Czas na leśną przygodę

Święta to czas odpoczynku, który bardzo często kojarzony jest z godzinami spędzonymi przy stole. Wraz z nowym rokiem trzeba zatem wrócić do formy. Jak to zrobić? Najlepiej wybierając się do lasu, gdzie – jak mawiał bohater kultowego, filmowego “Rejsu” – “w pięknych okolicznościach przyrody” można pobiegać lub pospacerować. Aktywność w leśnym otoczeniu to zresztą dobry pomysł na każdą porę roku. I to bez względu na pogodę. Pomocny w tych leśnych wyprawach na pewno będzie “Przewodnik niedzielnego biegacza”.

przewodnik– To wydawnictwo to nie tylko inspiracja, ale wręcz niezbędnik dla piechurów, biegaczy czy też amatorów nordic walkingu. Został on przygotowany przez Stowarzyszenie Poco Loco Adventure z Poznania, które wybrało, opisało i zaproponowało dziesięć pięknych leśnych tras znajdujących się w naszej najbliższej okolicy, czyli w powiecie poznańskim. Każda propozycja składa się z kilku części: mapy trasy, jej opisu oraz opisu wyszczególnionych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę podczas wycieczki – mówi Anna Jaworska z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

„Przewodnik niedzielnego biegacza” jest już kolejnym wydawnictwem z tego cyklu. Wcześniej ukazały się „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”, „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów”, „Przewodnik niedzielnego tropiciela”, a także „Przewodnik na każdy dzień tygodnia”. Wszystkie one są dostępne na stronie www.powiat.poznan.pl/publikacje. Nowe wydawnictwo także się tam znajduje i można je pobrać TUTAJ. Warto przy tym dodać, że na stronie przewodnika do pobrania są także pliki nawigujące gpx lub kml.

Drukowaną wersję tego oraz innych przewodników można otrzymać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego. Ze względu na sytuację pandemiczną prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 61 22 28 975 lub 61 84 10 788. Przewodnik jest także dostępny w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu na Starym Rynku. 

 

przewodnikwszystkie przewodniki razem

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 grudnia 2021