MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Cztery medale na Malcie

mistrzostwa na malcie

W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Po odwołaniu, ze względu na światową pandemię, igrzysk w Tokio, zawody na Torze Regatowym Malta stały się najważniejszą, tegoroczną imprezą w tej dyscyplinie sportu. Biało-czerwoni w tej rywalizacji wypadli całkiem nieźle, zdobywając cztery medale, jeden srebrny oraz trzy brązowe. Warto też podkreślić, że część naszych osad została sklasyfikowana na pechowym, czwartym miejscu.

Najlepiej z naszej reprezentacji zaprezentował się Natan Węgrzycki-Szymczyk, który rywalizację skiffistów ukończył na drugim miejscu. Brązowe krążki przypadły czwórce bez sternika mężczyzn oraz czwórce podwójnej kobiet. Ta pierwsza osada płynęła w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. O sile czwórki kobiet stanowiły: Katarzyna Boruch, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus i Katarzyna Zillmann.

Medalowy dorobek Polaków uzupełnił brązowy medal mikstu dwójki podwójnej, Jolanta Majka i Michał Gadowski, startującego w rywalizacji parawioślarzy. Taki dorobek naszej reprezentacji pozwolił jej zająć jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Wygrali ją wioślarze z Holandii, którzy zdobyli aż jedenaście medali, w tym osiem złotych.

Impreza na Malcie odbyła się przy wsparciu m.in. powiatu poznańskiego. – Wiem jak bardzo wymagającym sportem jest wioślarstwo i jak wiele trzeba poświęcić w życiu, by odnieść w nim sukces – stwierdził starosta poznański Jan Grabkowski, którego cytuje oficjalny program zawodów. Jest on dostępny TUTAJ.

Zdjęcia: Adam Nurkiewicz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 października 2020