MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Zapowiedzi

Daukszewicz w Tarnowie Podg.

Najnowszy „List Ignacego do Hrabiego”, „Ballada o wyklętych kredkach”, czy „Ballada o Rysiu Petru” to tylko niektóre punkty najnowszego, autorskiego programu Krzysztofa Daukszewicza. Trwający ponad półtorej godziny, aktualizowany na bieżąco satyryczny spektakl zatytułowany „Nareszcie w Dudapeszcie” zobaczymy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w piątek, 6 października o godz. 19.00.

Krzysztof Daukszewicz jest jedną z najbardziej wszechstronnych postaci polskiego życia publicznego. Pisze książki, felietony, teksty, regularnie widujemy go w telewizji, a do tego komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Jego znakiem rozpoznawczym, w każdej z tych działalności, jest inteligentny humor.

Artysta urodził się 1947 roku Wichrowie koło Olsztyna. Studiował na tamtejszej Wyższej Szkole Pedagogicznej, a działalność estradową rozpoczął w połowie lat siedemdziesiątych. W 1976 roku otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”. Rok później przypadły mu Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Wkrótce przeprowadził się do Warszawy, gdzie zaczął występować w Kabarecie Na Pięterku.

fot._kasia_chmura_www_9522Fot. Kasia Chmura

W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono jego satyryczny program „Dziury na drodze” i musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”. Wraz z Januszem Gajosem w latach 1983-86 tworzył kabaret „Hotel Nitz”. Następnie aż do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Oprócz regularnych występów w całym kraju, prowadzi stałą rubrykę w tygodniku „Przegląd”, od 2005 roku jest też stałym gościem programu „Szkło kontaktowe” w TVN24. Wydał kilkanaście książek.

W programie, który premierę miał w warszawskim Teatrze Kamienica, autorowi towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Bilety w cenie 35 zł można kupować w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Autor: Jarek Krawczyk

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 października 2017