Dbają o edukację, rozwój i rehabilitację

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 29 marca 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Owińskach zaprasza 1 kwietnia na dzień otwarty. Placówka, którą prowadzi powiat poznański, przedstawi swoją ofertę edukacyjną. Będzie też możliwość porozmawiania z uczniami, nauczycielami i specjalistami. Ośrodek proponuje młodzieży o ograniczonej zdolności widzenia naukę w szkole podstawowej, branżowej I stopnia, przysposabiającej do pracy i liceum ogólnokształcącym.

W liceum polski, angielski, niemiecki i historia nauczane są w zakresie rozszerzonym. W szkole branżowej można zdobyć zawód tapicera, koszykarza-plecionkarza oraz kucharza. Młodzież objęta jest rehabilitacją specjalną, opieką psychologiczno--pedagogiczną i doradztwem zawodowym. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w auli ośrodka. Tutaj zostanie zaprezentowana placówka, odbędzie się pokaz dźwiękowego tenisa stołowego oraz występ artystyczny.

Później zaplanowano zwiedzanie szkoły, pracowni specjalistycznych oraz internatu. Wtedy też będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z nauczycielami i specjalistami. W południe goście zostaną zaproszeni do Domku Ogrodnika na poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły zawodowej. Zainteresowani mogą obejrzeć wystawę wyrobów tapicerowanych i wikliniarskich uczniów, jedyne w Polsce Muzeum Tyflologiczne czy unikatowy Park Orientacji Przestrzennej. Dzieci wgodz. 11-13 mogą wziąć udział w zajęciach, które poprowadzą nauczyciele.

Opublikowano: 29 marca 2017