Debatowali o elektromobilności (08.11.2023)

serwis PAP

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu gościł uczestników konferencji „Bezpieczna elektromobilność – wyzwania dla kształcenia zawodowego”. Uczestniczył w niej m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

W trakcie konferencji poruszono kilka bardzo istotnych tematów. „Elektromobilność – milowy krok w rozwoju motoryzacji – szanse i zagrożenia”, „Rozwiązania szybkiego ładowania do zeroemisyjnych pojazdów miejskich” czy też „Przyczyny pożarów pojazdów elektrycznych” – to tylko niektóre tytuły paneli dyskusyjnych. Nie zabrakło również warsztatów praktycznych dla uczniów „Jedynki”, których spora grupa wzięła udział w spotkaniu. – Elektromobilność jest coraz bardziej obecna w naszym życiu i przy okazji budzi wiele wątpliwości. Dotyczą one choćby ładowania pojazdów czy ich sprawności. Taka konferencja jak ta, pozwoli na te pytania znaleźć odpowiedzi – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Bo też celem konferencji było przede wszystkim poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie nowych wyzwań. – Rozwój systemów energetycznych, lakierniczych, mechanicznych, blacharskich i innych dla sektora e-samochodów w ostatnich latach jest istotnym obszarem dla producentów oraz dostawców pojazdów i napędza elektromobilność. Aktualne trendy i sytuacja na rynku motoryzacyjnym wymuszają na szkolnictwie zawodowym szereg przedsięwzięć i potrzebę podążania za nowymi technologiami. Wyzwania przyszłości to również nieuchronne ewoluowanie kierunków kształcenia branżowego – zapewniali organizatorzy konferencji. – Dlatego nie ma lepszego miejsca do tego typu debaty niż szkoła w Swarzędzu, w której kształcimy prawdziwych fachowców – podkreślał starosta.

Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 9 listopada 2023