Decydowały gole w końcówce

mecz unii swarzędz

Kapitalna seria piłkarzy z powiatu poznańskiego, którzy w rozgrywkach IV ligi wygrywali praktycznie mecz za meczem nie mogła trwać wiecznie. W 8. kolejce żadnej z naszych drużyn nie udało się zdobyć kompletu punktów. Inna sprawa, że przyszło im grać z wymagającymi przeciwnikami. Zaskoczeniem in minus na pewno była porażka na własnym boisku Unii Swarzędz z rezerwami KKK Kalisz.

– Choć można było spodziewać się, że drugi zespół kaliskiego KKS będzie wymagającym rywalem dla “niebiesko-białych”, to trudno było przewidzieć, iż przyjezdni zagrają w sposób tak agresywny i konsekwentny. Ten styl w połączeniu z walczącą przez godzinę w osłabieniu Unią dał kaliszanom skromną wygraną 1:0 – czytamy na stronie zespołu ze Swarzędza.

Przed własną publicznością grał także Huragan Pobiedziska. Beniaminek podejmował SKS Słupcę i po pierwszej połowie wydawało się, że pewnie dopisze do swojego dorobku kolejne zwycięstwo. Niestety, po zmianie stron rywale odrobili straty i tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego doprowadzili do remisu 2:2. Podziałem punktów zakończyły się również starcia Kotwicy Kórnik oraz Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Ci pierwsi stoczyli wyjątkowo dramatyczny, wyjazdowy bój z prowadzącą w tabeli Nielbą Wągrowiec. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w doliczonym czasie gry, kiedy to Dawid Urbanek zdobył gola na 2:2. Dodajmy, że jeszcze na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry było… 1:0 dla gospodarzy. Emocji w końcówce tego spotkania zatem nie brakowało.

W samej końcówce remis zapewnili sobie również piłkarze Tarnovii, którzy tym razem grali we Wrześni z Victorią. Bohaterem w ekipie gości okazał się Paweł Bednarski, który celnym strzałem doprowadził do stanu 1:1. Liderem pozostaje Nielba, a najwyżej z ekip powiatu poznańskiego, na czwartym miejscu sklasyfikowana jest Unia Swarzędz. Aktualna tabela, komplet wyników i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – KKS 1925 II Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Gęsior (67, karny).

Huragan Pobiedziska – SKP Słupca 2:2 (2:0)
Bramki: Dawid Ciążyński (15), Hubert Kaptur (23) – Tomasz Koziorowski (57), Kacper Kajdan (86).

Nielba Wągrowiec – Kotwica Kórnik 2:2 (0:0)
Bramki: Rafał Leśniewski (73), Mateusz Sporek (88) – Patryk Bordych (87), Dawid Urbanek (92).

Victoria Września – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1 (1:0)
Bramki: Antonio Asani (19) – Paweł Bednarski (87).

mecz unii swarzędzUnia przegrała u siebie z rezerwami KKS Kalisz (fot. Jan Piechota)

Opublikowano: 20 września 2021