Derby powiatu dla Tarnovii

W najciekawszym meczu 19. kolejki grupy północnej IV ligi, Unia Swarzędz przegrała na własnym boisku 1:2 z Tarnovią Tarnowo Podgórne (na dole galeria z tego spotkania). Derby powiatu poznańskiego i jednocześnie hit tej serii spotkań nie zawiódł, bo mecz był interesujący i stał na dobrym poziomie. Nieco lepsi w tej konfrontacji okazali się goście, którzy tym samym zbliżyli się na punkt do zajmującej trzecie miejsce w ligowej tabeli Unii. Dla zespołu ze Swarzędza była to dopiero pierwsza porażka na swoim obiekcie w tym sezonie.

Bardzo ciekawie zapowiadał się również mecz w Gnieźnie, gdzie zawitał solidny Grom Plewiska. Starcie drużyny z powiatu poznańskiego z liderem było jednak jednostronnym widowiskiem. – Gospodarze cały czas operowali piłką i na dobrze przygotowanej murawie pod każdym względem górowali nad rywalem z Plewisk – czytamy na stronie Mieszka. Podopieczni trenera Mariusza Bekasa już w pierwszej połowie zaaplikowali przejezdnym trzy gole, a zaraz po przerwie dołożyli kolejnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla ekipy z pierwszej stolicy Polski.

Sporo bramek obejrzeli także kibice w Trzciance i Obornikach, gdzie także grały zespoły z naszego powiatu. Do Obornik przyjechała Kotwica Kórnik i po dramatycznym, pełnym zwrotów akcji meczu zremisowała 3:3. Gola na wagę jednego punktu zdobył w 86 minucie Błażej Wieśko. W Trzciance natomiast Lubuszanin, pewnie bo 6:2 ograł GKS Dopiewo. W innym spotkaniu z udziałem drużyny z powiatu poznańskiego Huragan Pobiedziska przegrał u siebie 0:3 z Wartą Międzychód, która awansowała na drugie miejsce w tabeli. Strata tego zespołu do Mieszka wynosi jednak aż 17 punktów!

Zdjęcia: Anna Skalska