Derby powiatu dla Kotwicy

mecz kotwica - huragan

Znakomita passa piłkarzy III-ligowej Unii Swarzędz została przerwana. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa przegrali 3:4 w Kleczewie. – Nasz zespół uległ Sokołowi, ale grał odważnie, ambitnie i walczył do samego końca. Na pochwałę zasługuje nasza ofensywa – czytamy na stronie klubu. Po tej porażce ekipa z powiatu poznańskiego nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając 57 punktów na koncie. Do zakończenia rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki. W następnej kolejce Unię czeka wyjazd do Kartuz na mecz z Cartusią. To spotkanie zaplanowano na czwartek, 30 maja na godzinę 15.00. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 4:3 (3:2)
Bramki: Mateusz Wzięch (14, karny), Kamil Chiliński 2 (25, 56), Filip Młodożeniec (40) – Krzysztof Biegański (4), Dominik Chromiński (45, karny), Łukasz Spławski (48).

Pięć kolejek do końca rozgrywek mają natomiast piłkarze IV ligi wielkopolskiej. Tam hitem kolejki był mecz w Kórniku, gdzie Kotwica w derbach powiatu poznańskiego pokonała 2:1 Huragan Pobiedziska. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce, bo gospodarze oba gole strzelili już w doliczonym czasie gry. Na ten moment Kotwica ma dziewięć punktów przewagi nad Lipnem Stęszew, które wygrało z Centrą Ostrów. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Huragan Pobiedziska 2:1 (0:1)
Bramki: Patryk Uliński (90), Patryk Uliński (93) – Marcin Jędrzejczak (45).

Lipno Stęszew – Centra Ostrów 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Budzyń (44).

Ostrovia Ostrów – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Kramarczyk (13) – Paweł Jankowski (65).

mecz kotwica - huraganKotwica Kórnik w dramatycznych okolicznościach pokonała ekipę z Pobiedzisk (fot. Huragan Pobiedziska Facebook)

Opublikowano: 27 maja 2024