Derby powiatu na remis

mecz piłkarzy unii swarzedz

Świąteczna kolejka w grupie wielkopolskiej piłkarskiej IV ligi nie przyniosła większych zmian w tabeli. Lider ze Swarzędza podejmował na własnym boisku Huragan Pobiedziska i tym razem musiał się zadowolić remisem 1:1. Derby powiatu poznańskiego nie były może wielkim widowiskiem, ale dostarczyły sporych emocji. – Dużo niedokładności i niewiele sytuacji podbramkowych, tym charakteryzowała się pierwsza część meczu. Gdy już pojawiały się jakieś sytuacje, to głównie kreowali je piłkarze Huraganu. W przerwie trener Tomasz Bekas zdecydował się na trzy zmiany w składzie, które pozytywnie wpłynęły na ofensywną grę swarzędzan – relacjonuje klubowa strona Unii.

Ta lepsza gra gospodarzy przełożyła się na zdobycz bramkową, bo do siatki beniaminka trafił Igor Jurga. – Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. W 67. minucie Jakub Matusiak bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce Unii. Po wyrównaniu aż do ostatniego gwizdka oba zespoły wymieniały się ciosami. Ostatecznie jednak po żadnym z nich nie padła bramka – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Po tym remisie Unia ma 53 punkty na koncie, o trzy więcej niż druga w tabeli Nielba Wągrowiec. Huragan z 41 oczkami jest szósty.

Pięć punktów więcej od beniaminka ma Kotwica Kórnik, która w tej serii spotkań wygrała 2:0 na wyjeździe z Górnikiem Konin. Bohaterem meczu był Maurycy Niemczyk, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Czwarty nasz zespół w tek klasie rozgrywkowej, czyli Tarnovia Tarnowo Podgórne tym razem pauzowała i na ten moment zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli. Następną kolejkę zaplanowano na przyszły weekend. Komplet wyników, aktualna tabela oraz dokładny terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Huragan Pobiedziska 1:1 (1:1)
Bramki: Igor Jurga (61) – Jakub Matusiak (67).

Górnik Konin – Kotwica Kórnik 0:2 (0:2)
Bramki: Maurycy Niemczyk (38), Maurycy Niemczyk (45).

mecz piłkarzy unii swarzedzDerby powiatu poznańskiego zakończyły się podziałem punktów (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 19 kwietnia 2022