MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dla Teatru Muzycznego…

teatr muzyczny

Radni powiatu poznańskiego zgodzili się na udzielenie pomocy finansowej Miastu Poznań, z przeznaczeniem dla Teatru Muzycznego. Pomoc ta ma na celu wsparcie działalności teatru i rozszerzenie oferty kulturalnej na najbliższe lata. List intencyjny w tej sprawie powiat poznański podpisał już w ubiegłym roku. – Uznaliśmy, że to jest ważna instytucja kultury na mapie aglomeracji poznańskiej – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

– I wcale nie służy tylko mieszkańcom Poznania, ale także powiatu poznańskiego. Nasz list intencyjny dotyczył współpracy w różnym zakresie. Począwszy od budowy nowej siedziby, poprzez organizację różnego rodzaju spektakli kulturalnych – dodaje. Teatr Muzyczny, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu w Poznaniu, w tym roku otrzyma 500 tysięcy złotych. Podobnie będzie w przyszłym roku, a w 2023 będzie to milion złotych.

To, że działający już od 60 lat Teatr Muzyczny ma wielu miłośników w całym regionie, potwierdza Przemysław Kieliszewski. – Z naszych badań, już kilka lat temu wynikało, że blisko połowa naszych widzów to właśnie widzowie spoza miasta. Być może tutaj pracują, ale mieszkają w powiecie lub Metropolii – mówi dyrektor poznańskiej placówki, który od razu też zaznacza, że artyści Teatru Muzycznego wkrótce mogą ruszyć w teren.

– Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i działania, także te na terenie powiatu poznańskiego. W planach mamy koncerty i mniejsze przedstawienia, które można pokazywać na scenach w innych ośrodkach. Chcemy również wprowadzić w życie projekt, który opisując go w największym skrócie, miałby łączyć miasto Poznań z gminami ościennymi poprzez rzekę Wartę – zapewnia dyrektor.

Autor: Dariusz Klincewicz

teatr muzyczny

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 marca 2021