Dni Artystyczne z Gitarą

plakat XII Ogólnopolskie dni artystyczne z gitarą

Mosina każdego roku gości wielu wspaniałych muzyków. Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą, to koncerty, warsztaty i konkursy, ale przede wszystkim niezapomniane chwile i niezwykłe doznania. Podczas koncertów nie da się nie poczuć specyficznej więzi pomiędzy muzykami a publicznością. Ta tworząca się jedność stanowi ważny element imprezy, wywołując potężną dawkę emocji i muzycznych uniesień.

Tegoroczne Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą zaplanowano na 5-7 kwietnia. W tych dniach wystąpią między innymi Łukasz Kuropaczewski – najlepszy gitarzysta klasyczny w Polsce, Maciej Frąckiewicz – najlepszy akordeonista, Krzysztof Toczko – jeden z najlepszych polskich gitarzystów, Martyna Jakubowicz wraz z Mietkiem Jureckim oraz absolutnie rewelacyjny, znany na całym świecie zespół z gatunku world music, współpracujący z Stevenem Spielbergiem, Peterem Gabrielem i Nigelem Kennedym – Kroke.

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to nie tylko koncerty, również warsztaty muzyczne, wystawy, prezentacje oraz dwa konkursy: Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych oraz Akademia Gitarowych Talentów. Organizowana po raz trzynasty impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski. Wydarzenie zostało tak zaaranżowane, aby stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki. Tak jak w poprzednich latach, imprezę wspiera między innymi powiat poznański.

Piątek – 5 kwietnia 2019 r.
● godz. 10:00
Inauguracja wystawy „Dorobek artystyczny projektu ODAZG 2007-2018”
● godz. 10:30
Spotkania muzyczno-profilaktyczne dla młodzieży szkół średnich Powiatu Poznańskiego–„Pasja bez imitacji” z udziałem Krzysztofa i Mikołaja Toczko /pARTyzant/
● godz. 12:00
Akademia Gitarowych Talentów
Projekt konkursowy gitarzystów klasycznych dla dzieci i młodzieży połączony z warsztatami i lekcjami mistrzowskimi
● godz. 16:30
Konsultacje warsztatowe dla uczestników Akademii Gitarowych Talentów z udziałem Krzysztofa Toczko
● godz. 17:30
Akademia Gitarowych Talentów – ogłoszenie wyników
● godz. 18:30
„Krzysztof Komeda” – otwarcie wystawy
Koncert:
Laureaci Akademii Gitarowych Talentów – wstęp wolny
Carlos Ramirez i Przyjaciele – wstęp wolny
● godz. 21:00
pARTyzant – Krzysztof i Mikołaj Toczko – koncert – wstęp wolny
Jam Session z udziałem gości Dni Artystycznych

Sobota – 6 kwietnia 2019 r.
● godz. 11:00
Lekcje mistrzowskie – gitara klasyczna – Carlosa Ramireza
Warsztaty gitarowe – gitara elektryczna – Krzysztof Toczko
Koncert:
– Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz, Bartek Miler
– Zespół KROKE
Bilety w cenie 60 zł do nabycia w biurze MOK oraz na portalu internetowym bilety24.pl
● godz. 22:00
Jam Session z udziałem gości Dni Artystycznych – wstęp wolny

Niedziela – 7 kwietnia 2019 r.
● godz. 10:30 – 15:00
X Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych – konsultacje dla zespołów z udziałem Krzysztofa i Mikołaja Toczko
● godz. 16:00
Wystawa i prezentacja sprzętu muzycznego firm: Baton Rouge, La Mancha, Klotz, König & Meyer