Dobra passa Unii przerwana

bramkarz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz, po trzech zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach III ligi, musieli uznać wyższość rywala. W 28 kolejce podopieczni trenera Tomasza Bekasa przegrali na wyjeździe ze Świtem Szczecin 0:2. – Lepiej w mecz weszli gospodarze. Przez pierwszy kwadrans dłużej utrzymywali się przy piłce i śmiało nią rozgrywali. Unici jednak dobrze się asekurowali i nie dopuszczali zbyt często szczecinian pod własną bramkę. Później spotkanie wyrównało się, co odzwierciedlał bezbramkowy remis do przerwy – relacjonuje klubowa strona ekipy z powiatu poznańskiego.

– Po zmianie stron zawodnicy Świtu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Ernest Hulisz, który prawą nogą uderzył piłkę na dalszy słupek i pokonał golkipera Unii, Mateusza Kustosza. Pięć minut później wspomniany Kustosz musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Tym razem co prawda obronił strzał rywala, ale sparował futbolówkę wprost pod nogi Juliana Kamińskiego, który dobił uderzenie kolegi z drużyny – relacjonuje strona Unii.

W doliczonym czasie „Duma Swarzędza” była bliska trafienia, ale zamiast tego gospodarze wyszli z kontrą i w efekcie tego natarcia Kustosz sprokurował rzut karny. Na szczęście kilkadziesiąt sekund później zrehabilitował się i wybronił strzał z jedenastu metrów. Po tej porażce Unia zajmuje bezpieczne, dziewiąte miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Tomasza Bekasa zagrają na własnym boisku z Unią Solec Kujawski. Ten mecz zaplanowano na sobotę, na godz. 13.00. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Świt Szczecin – Unia Swarzędz 2:0 (0:0)
Bramki: Ernest Hulisz (57), Julian Kamiński (62).

bramkarz unii swarzędzfot. J. Piechota – Unia Swarzędz

W miniony weekend odbyła się również 28. kolejka grupy wielkopolskiej IV ligi. Była ona niezmiernie udana dla piłkarzy z powiatu poznańskiego. Cztery występujące na tym poziomie rozgrywek drużyny z naszego regionu zanotowały bowiem zwycięstwa. Najbardziej okazałą wygraną zapisał na swoim koncie beniaminek ze Stęszewa, który na własnym boisku rozbił 7:2 Wartę Międzychód. Lipno jest też najwyżej notowanym naszym zespołem w tabeli i aktualnie zajmuje piąte miejsce. Oczko niżej jest Kotwica. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Obra 1912 Kościan 2:0 (0:0)
Bramki: Maksymilian Hyżyk (72), Maurycy Niemczyk (95).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – LKS Gołuchów 3:1 (1:0)
Bramki: Damian Pawlak (20), Paweł Bednarski (49), Marcin Łażewski (60) – Dawid Guźniczak (55).

Victoria Września – Huragan Pobiedziska 2:3 (1:2)
Bramki: Mikołaj Jankowski (80 karny) – Maciej Jakubek (14), Bartosz Żołądkiewicz (23), Jan Borowiak (82).

Lipno Stęszew – Warta Międzychód 7:2 (2:0)
Bramki: Patryk Olczyk (6), Dawid Kaczmarek (35), Patryk Olczyk (52), Bartosz Dylewski (52), Kacper Sworacki (60), Kacper Sworacki (68), Patryk Olczyk (78) – Patryk Smolarek (81), Alex Gaweł (87).

Opublikowano: 15 maja 2023