MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Dobrej zabawy nie brakowało

Wielkopolanki za Kółkiem

Członkowie Automobilklubu Wielkopolski, jak co roku, przygotowali dla swoich klubowych koleżanek i dla wszystkich Wielkopolanek imprezę z okazji Dnia Kobiet, rajd turystyczny „Wielkopolanki za Kółkiem”. Impreza odbyła się przy wsparciu powiatu poznańskiego. Na rajd zgłosiło się 50 załóg, a w nich aż 162 panie.

Rajd dla Pań ma w Automobilklubie Wielkopolski bardzo długą tradycję. Trudno policzyć te marcowe imprezy, tym bardziej, że zmieniały się nazwy. Zmieniały się też formuły przeprowadzania imprez, od typowo sportowych do imprez łączących sport i turystykę z elementami festynu. Głównym celem rajdu niezmiennie pozostaje jednak satysfakcja uczestniczek, dobra zabawa i niezapomniane wrażenia. W tym roku rajd rozpoczął się na terenie MTP, a trasa wiodła ulicami i drogami Poznania i podpoznańskich miejscowości. Jeden z punktów kontrolnych zlokalizowany był na terenie Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie, gdzie uczestniczki musiały rozwiązać test z wiedzy zdobytej podczas zwiedzania Muzeum Tarpana.

Stąd trasa prowadziła na Tor „Poznań”. Po zameldowaniu się na mecie uczestniczki miały do wykonania próby sprawnościowe jazdy samochodem, mogły wcielić się w rolę operatora wózka widłowego oraz sprawdzić refleks na specjalnym urządzeniu. Dla pań o zacięciu sportowym była próba specjalna, której wynik można było wielokrotnie poprawiać aż do zużycia paliwa i opon. Przystrojone pojazdy czy też niezwykle pomysłowe przebrania niektórych załóg przydawały kolorytu całości. Na zakończenie odbyły się prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz oczywiście dekoracje, fanfary dla zwycięzców i pamiątkowe dyplomy z fotografiami załóg i wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów i partnerów, które w większości zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestniczek rajdu.

Autor: Robert Morchało

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 marca 2024