Dobry występ kadetów

tenisiści stołowi z lubonia

Reprezentanci Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego, Patrycja Frelich, Kamil Kostyk i Damian Pyśk, w miniony weekend wystartowali w mistrzostwach Polski kadetów, które odbyły się w Rawie Mazowieckiej. Zawody te były jednocześnie finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. – Turniej rozpoczął się od rywalizacji drużynowej, w której nasi młodzi zawodnicy zajęli bardzo dobre, piąte miejsce – mówi trener Piotr Ciszak.

W rywalizacji indywidualnej znakomicie zaprezentował się Kamil Kostyk, który zatrzymał się dopiero w ćwierćfinale. Dziewiątą lokatę wywalczył Damian Pyśk. – Razem w parze, w rywalizacji gier podwójnych, obaj zajęli dobre dziewiąte miejsce. W grze mieszanej Kamil był również dziewiąty, a Damian siedemnasty – dodaje szkoleniowiec.

Nieźle w Rawie Mazowieckiej spisała się także Patrycja Frelich. – W turnieju indywidualnym była 33, dzięki czemu wywalczyła limit na inauguracyjny turniej Grand Prix Polski kadetek w sezonie 2021/2022, bo warto pamiętać, że Patrycja będzie startowała w gronie kadetek także w przyszłym sezonie. W deblu nasza zawodniczka zajęła dziewiąte miejsce, a w mikście siedemnaste. Start w turnieju należy zatem uznać za bardzo udany – podsumowuje Piotr Ciszak.

Opublikowano: 21 czerwca 2021