Dofinansowanie na konserwację i remonty (17.03.2024)

logo PAP

“Powiat poznański od lat konsekwentnie inwestuje w ratowanie zabytków. Widzimy namacalne efekty naszych prac. Dzięki wsparciu wiele zaniedbanych budynków odzyskało dawną świetność. Daliśmy im drugie życie. Inspiruje nas dbałość o dziedzictwo kulturowe, bo przecież odrestaurowane nieruchomości to wizytówka naszego regionu” – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski.

W ciągu ostatnich 25 lat na renowacje wydano ponad 18 mln zł, a wsparcie trafiło do prawie 90 podmiotów.

Przed rokiem z przyznanych środków skorzystało 38 obiektów. Spora część pieniędzy została przeznaczona na ochronę dóbr kultury sakralnej.

Wsparcie dostały także instytucje, jednostki samorządu terytorialnego oraz budynki prywatne, jak, wille, domy mieszkalne i pałace.

portalsamorzadowy.pl

Redaktor: Maciej Pawlik