Druga wygrana Unii z rzędu

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali na własnym boisku Stolem Gniewino 2:1. Można już zatem powiedzieć, że podopieczni trenera Tomasza Bekasa wrócili na właściwe tory. – Gospodarze od pierwszej minuty wiedli zresztą prym na boisku, raz za razem wyprowadzając ataki. W 34. minucie „Duma Swarzędza” dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adam Borucki, który skrzętnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Stolemu. Jeszcze przed przerwą SKS podwyższył prowadzenie na 2:0. Marcin Szeibe znalazł się w sytuacji sam na sam i zamienił ją na trafienie – relacjonuje klubowa strona.

Po zmianie stron rywale starali się odrobić straty i nawet zdołali strzelić jednego gola. Na doprowadzenie do remisu stać ich już jednak nie było. Po tej wygranej najwyżej notowany zespół z powiatu poznańskiego awansował na ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce Unia zagra na wyjeździe ze Świtem Skolwin. To spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 maja. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz rozgrywek na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Stolem Gniewino 2:1 (2:0)
Bramki: Adam Borucki (34), Marcin Szeibe (45) – Mateusz Wachowiak (52).

mecz unii swarzędzUnia zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W weekend grała również grupa wielkopolska IV ligi. 27 kolejka okazała się udana dla piłkarzy Kotwicy Kórnik, którzy pokonali na wyjeździe 1:0 Polonię Kępno. Gola na wagę trzech punktów zdobył tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Gerard Pińczuk. Dzięki tej wygranej Kotwica jest już szósta w tabeli, tuż za Lipnem Stęszew, które tym razem musiało przełknąć gorycz porażki. Podobnie zresztą jak Tarnovia Tarnowo Podgórne. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Polonia Marcinki Kępno – Kotwica Kórnik 0:1 (0:0)
Bramka: Gerard Pińczuk (89).

Polonia Leszno – Lipno Stęszew 2:0 (1:0)
Bramki: Karol Smoła (7), Kacper Robaczyński (94).

Centra Ostrów – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (0:0)
Bramki: Michał Kucharski III (51), Michał Kucharski III (89) – Mikołaj Dorna (54).