Drugi etap Złotej Żaby

konkurs złota żaba

W sobotę 13 marca, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności ze względu na sytuację epidemiczną, odbył się w Swarzędzu drugi etap popularnego w Wielkopolsce konkursu „Złota Żaba”. Jest on adresowany do uczniów klas VII i VIII wielkopolskich i lubuskich szkół podstawowych, a jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie tych, którzy myślą nieszablonowo.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która prowadzi w Swarzędzu I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu. Obie szkoły znane są z najwyższych efektów nauczania , a autorami zadań są nauczyciele w nich uczący oraz nauczyciele akademiccy z poznańskich uniwersytetów – Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UEP.

W drugim etapie konkursu wzięło udział 141 zakwalifikowanych uczestników – 78 z języka polskiego i literatury oraz 63 z matematyki. Nad bezpieczeństwem sanitarnym uczniów i przestrzeganiem zasad regulaminowych czuwała komisja konkursowa i kilkunastu wolontariuszy. O miejscu danego ucznia na liście wyników zadecyduje suma punktów za dwa etapy. Lista zostanie ogłoszona10 kwietnia na stronie internetowej konkursu.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnej uroczystości wręczenia nagród. Prestiżowe statuetki Złotej Żaby i nagrody rzeczowe zostaną wysłane do szkół, gdzie odbiorą je laureaci i wyróżnieni. Nagrodą będzie także prawo przyjęcia do szkół Fundacji EKOS oraz związane z nim stypendium. Sukces ucznia to zawsze także zasługa jego nauczyciela, dlatego w „Złotej Żabie” nagrody otrzymują również nauczyciele laureatów najwyższych miejsc.

Organizowane od 28 lat konkursy „Złota Żaba” inspirują i dostarczają nauczycielom narzędzi do pracy z uczniami zdolnymi. Pomocą dla jednych i drugich jest wydany w 2018 r., kultowy już zbiór zadań pt. “Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą”. Zadania z tegorocznej i kilku poprzednich edycji publikowane są także na stronie internetowej zlotazaba.pl Konkurs wsparł m.in. powiat poznański.

konkurs złota żaba konkurs złota żaba konkurs złota żaba

Opublikowano: 15 marca 2021