Drugie zwycięstwo koszykarek

koszykarki ze Swarzędza

Koszykarki Lidera Swarzędz prowadzone przez trenera Tomasza Eicherta odniosły w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji drugie zwycięstwo w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet. Liderki podejmowały w derbach Wielkopolski zespół KS Basket Ostrovia Ostrów. – Obie drużyny sąsiadowały w tabeli, więc był to mecz o cztery punkty. Publiczność oglądała szybką grę obydwu zespołów i mogła oklaskiwać dużo ciekawych akcji. Na początku drugiej kwarty rywalki osiągnęły największe 9-punktowe prowadzenie 25:16, ale wtedy Liderki mozolnie zaczęły odrabiać straty. Bardzo pomogła w tym wysoka skuteczność za trzy – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w klubie z powiatu poznańskiego.

Do przerwy to jednak swarzędzanki prowadziły 37:35. – Rywalki nie mogły tego dnia znaleźć odpowiedzi na obronę strefową zarządzoną przez trenera Eicherta. Kapitalny mecz rozegrała 18-letnia Ola Szuba, która rzuciła tego dnia aż 22 punkty, w tym sześciokrotnie trafiła za trzy – dodaje. Liderki prowadziły całą drugą połowę, ale nie mogły znacząco odskoczyć rywalkom i prowadzenie oscylowało między 4-8 punktów. W samej końcówce udało się trochę uspokoić kibiców i ostatecznie Lider zwyciężył 64:51. – To bardzo cenne pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie – uważa Marcin Madanowski.

UKS Lider Swarzędz – KS Basket Ostrovia Ostrów 64:51
Lider: Szuba 22, Ratajczak 13, Urbaniak 10, Wojdalska 9, Rogulska 6, Siwińska 2, Bartczak 2, Łuczak, Mierzejewska, Littwin.

Opublikowano: 22 listopada 2023