Drużyny z powiatu na czele

piłkarze unii swarzędz

Wygląda na to, że walka o awans do III ligi rozegra się między klubami z powiatu poznańskiego. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupy wielkopolskiej piłkarskiej IV ligi na czele tabeli jest Unia Swarzędz, która o trzy punkty wyprzedza Kotwicę Kórnik.

W ostatniej serii spotkań obie drużyny solidarnie zainkasowały po komplecie punktów. W bardziej efektownym stylu uczynili to podopieczni trenera Tomasza Bekasa, którzy na własnym boisku rozgromili 6:0 Koronę Piaski. – Po dwóch meczach bez zwycięstwa „Duma Swarzędza” wróciła na właściwe tory. Przez całą pierwszą połowę gospodarze zdecydowanie przeważali. Często zagrażali przeciwnikom, ale nie byli w stanie zamienić wypracowanych akcji na gole. Sytuacja uległa diametralnej zmianie w drugiej odsłonie. Rywale po prostu nie wytrzymali tempa – czytamy w relacji na stronie Unii.

Piłkarze Kotwicy mieli trudniejsze zadanie, bo grali w Ostrowie, ale i oni zeszli z boiska ze zwycięstwem, pokonując rywali 2:1. Zespół z Kórnika nie rezygnuje zatem z walki o pierwsze miejsce w rozgrywkach i już teraz można zacierać ręce na bezpośredni pojedynek Kotwicy z Unią, który zaplanowano w 36. serii spotkań.

Dość blisko za plecami tych dwóch ekip, bo na czwartym miejscu, znajduje się beniaminek z Pobiedzisk. Huragan w minionej kolejce wygrał 3:2 z Obrą Kościan i na ten moment ma dziesięć punktów straty do prowadzącej Unii, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że ten zespół debiutuje w tej klasie rozgrywkowej. Jedenasta w tabeli jest Tarnovia Tarnowo Podgórne, która tym razem zremisowała 2:2 w Słupcy. Następna kolejka już w następny weekend. Komplet wyników, terminarz i aktualna tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Korona Piaski 6:0 (0:0)
Bramki: Kamil Kanior (46), Radosław Barabasz (49, karny), Filip Brzostowski (59), Jan Paczyński (78), Witold Walkowiak (81), Mikołaj Panowicz (90).

Centra 1946 Ostrów – Kotwica Kórnik 1:2 (0:2)
Bramki: Jakub Kłobusek (88) – Maurycy Niemczyk (30), Maurycy Niemczyk (45).

Huragan Pobiedziska – Obra 1912 Kościan 3:2 (3:1)
Bramki: Maciej Jakubek (5), Maciej Sanocki (21, samobójcza), Paweł Piceluk (29) – Kacper Borowiak (15), Patryk Łakomy (73).

SKP Słupca – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 (1:0)
Bramki: Szymon Meller (37), Jacek Mikołajczyk (94) – Mateusz Sołtysiak I (82), Marcin Łażewski (90).

piłkarze unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz nie mieli problemów z pokonaniem Korony Piaski (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 5 czerwca 2022