Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dwa medale Świerczyńskiej

W Gnieźnie zakończyły się 55. indywidualne mistrzostwa Polski w badmintonie. – Zawodnicy zafundowali nam wiele emocji. Były zacięte pojedynki, rewanże i niezwykle efektowne zagrania, a więc wszystko to, co powinno pojawić się na imprezie tej rangi – czytamy na stronie Polskiego Związku Badmintona. Tym bardziej miło, że jedną z bohaterek tego turnieju była Magdalena Świerczyńska.

Reprezentantka UKS Baranowo w pierwszej stolicy Polski zdobyła dwa medale, srebrny w mikście oraz brązowy w deblu. W finale gry mieszanej zawodniczka z powiatu poznańskiego, wraz z Pawłem Śmiłowskim z Hubala Białystok, zmierzyli się z parą Agnieszka Wojtkowska i Paweł Pietryja. – Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane, jednak w trzecim górę wzięło doświadczenie Agnieszki i Pawła, którzy wygrali cały mecz 21:19 20:22 21:14 – opisuje strona PZBad.

Magdalena Świerczyńska oraz Paweł Śmiłowski

Tym samym  Magdalena Świerczyńska oraz Paweł Śmiłowski powtórzyli swój ubiegłoroczny wynik, kiedy to także zdobyli wicemistrzostwo kraju. Przed rokiem w Lubinie, bo tam wówczas odbyła się walka o medale, lepsi od nich okazali się Michał Łogosz i Kamila Augustyn. Ta ostatnia w Gnieźnie, tak jak i zresztą przed rokiem, zdobyła złoto w singlu. Wśród panów indywidualnie najlepszy okazał się Adrian Dziółko.

W deblu kobiet triumfowały Agnieszka Wojtkowska oraz Aneta Wojtkowska. I to także była powtórka sprzed roku, ponieważ zawodniczki Hubala Białystok wygrały też w Lubinie. Brązowy medal w grze podwójnej kobiet przypadł Magdalenie Świerczyńskiej i Kornelii Marczak z Pszczyny. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Cwalina oraz Miłosz Bochat.

Oprócz Magdaleny Świerczyńskiej, która na co dzień gra również w reprezentacji Polski, na turnieju w Gnieźnie zaprezentowało się także kilku innych zawodników z powiatu poznańskiego. Byli to jej koledzy klubowi z UKS Baranowo Adrian Jaśkowiak i Damian Jaśkowiak oraz Marlena Szkudlarczyk, Jakub Janaszek i Kajetan Jeziak z PTS Puszczykowo, a także Joanna Rybak, Bartosz Szukała i Piotr Sadalski z UKS Orkan Przeźmierowo.

Dwie najlepsze pary mistrzostw Polski w badmintonie w Gnieźnie

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 lutego 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum