Dwa tytuły Sebastiana

sebastian Tejerina

Sebastian Tejerina z Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego zdobył dwa złote medale podczas halowych mistrzostw Polski do lat 14, które odbyły się na kortach w Kozerkach, koło Grodziska Mazowieckiego. Młodzik z powiatu poznańskiego triumfował zarówno w singlu, jak i w deblu.

W finale gry pojedynczej Sebastian Tejerina zaskakująco łatwo uporał się z Błażejem Krzyśko z Górnika Bytom, pokonując rywala 6:2, 6:0. Zaraz potem obaj ci tenisiści ograli w deblu Mikołaja Arenta z Wrocławia i Mikołaja Solarza z Niepołomic 6:2, 6:2. Z mistrzostw w Kozerkach młodzi zawodnicy z powiatu poznańskiego przywieźli jeszcze dwa kolejne medale. Zdobył je Emil Makieła z POZ BRUK Sobota, który był trzeci w singlu i deblu. W tej drugiej rywalizacji występował wspólnie z Janem Paradowskim z Olszy Kraków.

W ostatnim czasie, na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała, odbyły się również halowe mistrzostwa Polski do lat 12. W turnieju skrzatów z bardzo dobrej strony zaprezentował się młodszy brat gwiazdy turnieju młodzików, czyli Antonio Tejerina. Młody tenisista Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego zdobył na tej imprezie dwa brązowe krążki, stając na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej i podwójnej. W deblu grał wspólnie z Robertem Grechutą z STK Sopot.

sebastian TejerinaSebastian Tejerina (z lewej)

Antonio TejerinaAntonio Tejerina (z lewej)

Opublikowano: 19 stycznia 2024