MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dwa złote medale Owińsk

Dwa złote medale zdobyli zawodnicy z Owińsk w piątych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym. Zawody odbyły się w dniach 27-29 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. W imprezie udziało wzięło 48. zawodników. O medale rywalizowali zawodnicy z Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Poznania, Krakowa, Gliwic, Bydgoszczy, Wrocławia i Owińsk.

– W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się eliminacje. Zawodnicy grali w systemie pucharowym, do podwójnego K.O. Dzień później rozegraliśmy już finały. W sumie odbyły się 123. mecze. Poziom sportowy turnieju był wyższy niż przed rokiem. Widać, że z każdym kolejnym turniejem pojawiają się nowe zagrywki. Każdy stara się czymś zaskoczyć rywali – mówi Leszek Szmaj, organizator mistrzostw oraz pomysłodawca tej odmiany tenisa stołowego.

W grze indywidualnej najlepsza okazała się Klaudia Bandalewicz z Ośrodka w Owińskach. – Jej wygrana nie jest dla mnie niespodzianką. Ta dziewczyna ma 14 lata, ale już od dłuższego czasu trenuje i świetnie sobie radzi przy stole. Zaskoczeniem było dla mnie natomiast złoto, które zdobyła nasza drużyna. Na ten medal, i to z takiego kruszcu, nie liczyłem. Kto jeszcze zaskoczył? Zespół z Krakowa, który pokazał kilka nowinek technicznych – dodaje Leszek Szmaj.

Mistrzostwa Polski, oprócz sportowych emocji, były też doskonałą okazją do integracji, nawiązywania przyjaźni i wymiany doświadczeń. Dzięki sponsorom i darczyńcom organizatorzy mogli nagrodzić drobnymi upominkami wszystkich zawodników. Przy organizacji turnieju dużej pomocy udzieliła organizatorom Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zmaganiom zawodników przyglądał się m.in. wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Wyniki
Indywidualnie: 1. Klaudia Bandalewicz (Owińska), 2. Wiktor Moszczyński (Łódź), 3. Piotr Ignaciak (Kraków).
Debel: 1. Przemysław Młyński, Oskar Piosik (Wrocław), 2. Mateusz Wielgo, Michał Kobos (Kraków), 3. Kinga Rudzka, Wiktor Moszczyński (Łódź).
Drużynowo: 1. Owińska (Klaudia Bandalewicz, Daria Wyka, Jarosław Godek), 2. Łódź (Adam Uzarczyk, Kamila Walentynowicz, Wiktor Moszczyński), 3. Wrocław (Przemysław Młyński, Oskar Piosik, Paweł Hejna), Gliwice (Piotr Piontek, Mariusz Piekarski, Robert Gemulla).

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 października 2017