Dwa zwycięstwa Liderek

zdjęcie z meczu koszykarek

Seniorki UKS Lider Swarzędz rozpoczęły drugą rundę rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Kobiet. Po wygraniu pierwszego etapu rywalizacji, Liderki bez porażki awansowały do grupy mistrzowskiej, w której gra toczy się o awans do półfinału 2. ligi. Przepustkę wywalczą tam dwa najlepsze zespoły.

W sobotę zespół z powiatu poznańskiego gościł w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji Maximusa Kąty Wrocławskie, wicelidera grupy B. – Rozpoczęliśmy ten mecz piątką: Dedio, Kotula, Wojdalska, Siwińska i Płóciennik. Pierwsze pięć minut to wyrównana gra, choć po naszej drużynie widać było długą, bo miesięczną przerwę w rywalizacji o punkty – opisuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji.

– Fantastyczną dyspozycję rzutową zaprezentowała jednak Martyna Kotula, która w po 14 minutach miała na koncie 20 punktów, o trzy więcej niż cała drużyna rywalek – dodaje. Do przerwy przewaga Liderek wynosiła 26 punktów i trener Anna Talarczyk spokojnie mogła ogrywać młode wychowanki. – Dzięki temu w 2. lidze zadebiutowała 14-letnia Malina Piasecka, a Agata Krzywińska mogła walczyć z zawodniczką starszą aż o 19 lat – mówi Marcin Madanowski. Ostatecznie Liderki zwyciężyły w tej konfrontacji 85:46.

Dzień później zespół ze Swarzędz pojechał na wyjazdowy mecz z MKS Polkowice. – Rywalki dzielnie walczyły w pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 22:16 dla nas. W drugiej odsłonie dziewczyny wypracowały sobie wyraźną przewagę, wygrywając ją 23:5. Ostatecznie odnieśliśmy kolejne ligowe zwycięstwo. W najbliższy weekend wyjeżdżamy do Jeleniej Góry, na trudny mecz z KS Wichoś – kończy dyrektor sekcji.

UKS Lider Swarzędz – Maximus Kąty Wrocławskie 85:46
Lider: Kotula 24 (4×3), Wojdalska 13, Dedio 12 (3×3), Siwińska 12, Plackowska 10, Płóciennik 10, Piasecka 4, Rubach, Krzywińska, Burzyńska.

MKS Polkowice – UKS Lider Swarzędz 54:81
Lider: Wojdalska 29, Dedio 14, Kotula 14, O. Flaszak 6, W. Flaszak 5, Płóciennik 4, Żukowska 4, Siwińska 4, Plackowska 1.

Opublikowano: 22 stycznia 2019