Dwie wygrane Liderek

tablica koszykarska

W minionym tygodniu koszykarki Lidera Swarzędz nadrabiały I-ligowe zaległości, grając dwa mecze we własnej hali. Najpierw, w derbach Wielkopolski podejmowały Tęczę Leszno. – Był to pojedynek trzeciej z czwartą drużyną w tabeli. Kibice byli świadkami naprawdę dobrego meczu, w którym to podopieczne trener Anny Talarczyk okazały się lepsze i wygrały 73:64. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie, w którym żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalkom. Na przerwę obie ekipy schodziły zatem przy stanie 40:40 – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji swarzędzkiego klubu.

– Kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której nasze zawodniczki, prowadzone przez Katarzynę Motyl, zdobyły 12 punktów z rzędu. Tęcza w końcówce próbowała zniwelować przewagę naszego zespołu, ale koszykarki Lidera grały mądrze i cierpliwie. Co warte podkreślenia, w tym meczu wszystkie nasze zawodniczki wpisały się na listę strzelców – dodaje.

Trzy dni później swarzędzanki gościły zespół Enea AZS AJP II Gorzów i odniosły czternaste ligowe zwycięstwo, pokonując rywalki 68:60. – Niestety, nie był to zbyt ładny mecz, ale dziewczyny kontrolowały go przez 40 minut. Takie spotkania też trzeba umieć wygrywać, a jak mówi przysłowie zwycięzców się nie sądzi – uważa Marcin Madanowski. – Do końca tej fazy sezonu pozostały nam do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Jeśli oba wygramy, to możemy zająć nawet trzecie miejsce po rundzie zasadniczej – dodaje.

UKS Lider Swarzędz – Tęcza Leszno 73:64
Lider: Motyl 14, Wojdalska 13, Wdowiuk 10, Piechowiak 9, Jarecka 8, M. Piasecka 6, Plackowska 4, Flaszak 4, Jędrzejczak 3, A. Piasecka 2.

UKS Lider Swarzędz – Enea AZS AJP II Gorzów 68:60
Lider: Piechowiak 16, Plackowska 15, Wdowiuk 9, M. Piasecka 7, Wojdalska 6, Flaszak 4, Jarecka 4, Jędrzejczak 3, Motyl 2, A. Piasecka 2.

Opublikowano: 16 marca 2022