MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Kultura w powiecie - skrót z WIK

Dzieje się w kulturze…

Wakacje to czas, kiedy sporo się dzieje w kulturze. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. Miłośników muzyki zapraszamy na koncerty Krzysztofa Zalewskiego, które odbędą się w Suchym Lesie oraz Koziegłowach. Ten drugi odbędzie się 17 sierpnia o godz. 19.00 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Następnego dnia, o godz. 19.00 tego popularnego artystę będzie można posłuchać w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Oba koncerty odbędą się w ramach Festiwalu Akademia Gitary. Krzysztof Zalewski zagra na nich w duecie z Maciejem Starnawskim. W tym akustycznym zestawie obaj artyści prezentują gitarowe brzmienie na najwyższym poziomie.

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor, autor tekstów, wokalista, uważany za jednego z najlepszych młodych twórców w Polsce. Swój warsztat szlifował występując w takich zespołach jak Nosowska, Hey, Muchy, Japoto oraz Brodka. Jego najnowszy krążek “Złoto”, promowany przez dwa single: “Luka” oraz “Miłość”, spotkał się z niezwykle dobrym przyjęciem ze strony krytyków oraz publiczności. W projekcie Zalewski Duet artysta połączy swoje siły z Maciejem Starnawskim, prezentując publiczności pobudzający emocje duet gitarowy. Starnawski jest utalentowanym muzykiem, piosenkarzem, chórzystą i instrumentalistą, o którym zrobiło się głośno po tym, gdy zdobył główną nagrodę i podpisał kontrakt płytowy wygrywając konkurs  TVN “Jestem jaki Jestem”. Bilety i szczegóły na www.akademiagitary.pl

1501245694GE6DzvJ5KMyLLcqKyOvWH9FBMWw5q8

Fundacja Zakłady Kórnickie zaprasza z kolei na kolejną edycję Letniego Festiwalu “Muzyka z Kórnika”. W niedzielę 13 sierpnia, o godz. 18.00 odbędzie się koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele grającej w składzie: Marek Gordziej Maras, Piotr Kończal Kończal, Tomasz Kasprzak Kasperek oraz Jacek Ciepliński JaJacek. Ukulele tworzą muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele. Repertuar zespołu to niezwykła szafa grająca, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycy aranżują prawdziwe perełki światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Z koncertu na koncert repertuar powiększa się, aby Ci, którzy z Orkiestrą zetknęli się wcześniej, nadal mogli przeżywać momenty zaskoczenia.

Każdy występ to prawdziwa interakcja z publicznością. Niezależnie od tego, czy jest to sala kinowa, filharmonia, czy klub muzyczny, widownia zawsze podrywa się z miejsc i żywiołowo uczestniczy w koncercie. Niespodzianki muzyczne, w których to słuchacze po chwili rozpoznają przearanżowany przebój AC/DC „Highway to hell” lub „Billie Jean” Michaela Jacksona stanowią o unikatowym charakterze Ukulele. Zespół dzięki niespożytkowanemu kapitałowi energii i inwencji twórczej jest wspaniałą propozycją muzyczną dla ludzi w każdym wieku i z różnymi upodobaniami. Wysoki poziom muzyczny i lekki, żartobliwy charakter koncertów zapewnią wspaniałą rozrywkę szerokim rzeszom melomanów. Koncert odbędzie się na Placu Niepodległości.

1

Dwa dni później Mosiński Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców gminy do wspólnego, radosnego świętowania rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku, podczas “Spotkania z Polską”. 15 sierpnia o godz. 12.00, w kościele pw. św. Mikołaja w Mosinie odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 na Placu 20 Października rozpocznie się festyn rodzinny z atrakcjami, także dla najmłodszych, dla których Mosiński Ośrodek Kultury poprowadzi animacje. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły Loka oraz Szafa Gra. Dobrej zabawie towarzyszyć będą stoiska gastronomiczne, na których każdy znajdzie dla siebie coś smacznego.

5ca7c2bbfed62eea6ebf

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 sierpnia 2017