Dzień Aktywności w Mosinie

dzień aktywności w mosinie

W prowadzonym przez powiat poznański Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Mosinie odbył się XII Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku Ośrodek gościł przyjaciół z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie oraz dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Mosinie, a także Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Nauczyciele z Ośrodka w Mosinie przygotowali wiele atrakcji.

XII Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych rozpoczęły występy artystyczne uczniów przygotowane pod kierunkiem nauczycieli Ośrodka. Po części artystycznej na boisku szkolnym odbyły się aktywności sportowe. Uczniowie mieli możliwość wyrażania swojej ekspresji nie tylko uczestnicząc w zabawach muzyczno-ruchowych, ale i plastycznych w klasach i na boisku – malując farbami po folii strechowej. Na boisku znajdowała się ścianka, przy której każdy mógł wykonać sobie zdjęcie. Tego dnia odbył się także Turniej Rzeźbiarki.

Tak jak w ubiegłym roku podczas turnieju wykorzystano narzędzia do zajęć ceramicznych wspomagające technikę wykonania prac w glinie, natomiast na warsztatach stolarskich wykorzystano skrzynię z narzędziami stolarskimi, które wspomagały pracę uczniów. Podczas Kuchennych rewolucji z wykorzystaniem akcesoriów gospodarstwa domowego otrzymanych w ramach „Laboratorium Przyszłości” uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności kulinarne przygotowując pizzę.

W klasach I-III odbyła się także lekcja otwarta realizowana w ramach projektu Pierwsza Pomoc WOŚP – „Ratujemy i uczymy się ratować”. Były także zajęcia sensoryczne oraz warsztaty plastyczne. Wszystkie zajęcia dostosowane były do możliwości rozwojowych uczniów tak, aby sprawiały radość i dawały możliwość odnoszenia sukcesów. Dyrektor Bożena Mazur wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom Dnia Aktywności. Goście otrzymali także drobne upominki. Podczas imprezy sprawdził się też otrzymany w ramach Laboratorium Przyszłości sprzęt fotograficzny i nagłośnieniowy.

Autor: Agnieszka Kozak, Katarzyna Twardowska

Opublikowano: 11 czerwca 2024