Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dziewczyny też grają w piłkę

W powiecie poznańskim w piłkę nożną grają również panie. Honoru naszego regionu broni przede wszystkim wystę­pująca na co dzień w I lidze Ko­twica. Runda jesienna nie była jednak zbyt udana dla dziewczyn z Kórnika. Zespół źle wszedł w sezon, przegrywał, tracił mnó­stwo goli, czego konsekwen­cją była zmiana na stanowisku trenera. W połowie rozgrywek, Hannę Sokół, która wprowadzi­ła drużynę na zaplecze ekstrakla­sy, zastąpił Piotr Siudziński, do tej pory bardziej kojarzony z ko­biecym futsalem. Ta roszada nie­wiele zmieniła, bo zespół nadal nie potrafił wygrywać.

Przełamanie przyszło do­piero w ostatniej serii spotkań, kiedy to Kotwica pokonała 2: 1 Sztorm Gdańsk. I to na boisku rywalek. – To zwycięstwo pod­niosło drużynę na duchu i dało nadzieję na dalszą owocną pra­cę – informują w klubie. Warto w tym momencie dodać, że z po­wodu remontu boiska w Kórni­ku dziewczyny przez całą jesień musiały grać na wyjazdach lub korzystać z boiska w Kleszcze­wie. Radość z awansu na szcze­bel centralny została zatem nie­co zmącona. Jest jednak szansa na to, że wiosną będzie już zde­cydowanie lepiej.

Pierwszoplanową postacią w zespole z Kórnika jesienią by­ła Martyna Boguszyńska, która jedenastokrotnie zdołała poko­nać bramkarki rywalek. I oby to właśnie ona poprowadziła wio­sną swoje koleżanki do kolej­nych zwycięstw, które pozwolą Kotwicy utrzymać się na I-ligo­wym poziomie. Powiat poznań­ski w rozgrywkach kobiecych re­prezentuje także Lipno Stęszew. Dziewczyny z tego klubu grają w II lidze, w grupie wielkopolskiej. I grają ze zmiennym szczęściem, bo w połowie sezonu zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Dziewczyny z Kotwicy Kórnik mają za sobą trudną jesień (fot. Kotwica Kórnik)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum