Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Efektowna wygrana LKTS

Bardzo efektowne i zarazem cenne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniosły zawodniczki pierwszej drużyny Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Luvena. Drużyna z powiatu poznańskiego pokonała we własnej sali 10:0 MUKS Start II Nadarzyn i tym samym zapewniła sobie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek. W zespole z Lubonia grały Paulina Nowacka, Zuzanna Sułek, Joanna Spychała, Zuzanna Woźniak oraz Anita Chudy. Dziewczyny wygrały wszystkie osiem pojedynków singlowych oraz dwa deble.

W sobotę o I-ligowe punkty walczyły również rezerwy LKTS Luveny. Drugi zespół pojechał do Rawy Mazowieckiej i przegrał tam 0:10. Nie jest to niespodzianka, bo rywalki są obecnie wyżej notowane. W drużynie z powiatu poznańskiego wystąpiły Wiktoria Frelich, Julia Adamczyk, Kinga Rogalka i Julia Gładysz. Rezerwy zajmują ostatnie, dziewiąte miejsce w tabeli i przyjdzie im grać o utrzymanie w barażach.

W ekipie rezerw tym razem nie zagrała Patrycja Frelich, która w tym samym czasie pojechała do Sępólna Krajeńskiego, gdzie rozegrany został trzeci w tym sezonie turniej o Grand Prix Polski młodziczek i młodzików. Młoda reprezentantka klubu z Lubonia zaprezentowała się tam z bardzo dobrej strony. Wygrała cztery mecze i ostatecznie została sklasyfikowana na trzynastym miejscu w kraju. – To drugi turniej w tym sezonie, w którym Patrycja awansowała do czołowej szesnastki w Polsce – przypomina trener Piotr Ciszak.

Tenisistki stołowe z LKTS Luveny grały również w niedzielę. Tego dnia w Luboniu odbył się bowiem finał Pucharu Polski kobiet edycji województwa wielkopolskiego. – W poprzednim roku odnieśliśmy pierwsze w historii tych rozgrywek zwycięstwo. W tegorocznym finale triumfowały aż dwa nasze zespoły – czytamy na stronie klubu. Wygrała pierwsza ekipa LKTS Luveny, drugie były rezerwy, a trzecie miejsce zajęła Stella Niechan Gniezno, która wcześniej wygrywała w 15 edycjach wielkopolskiego Pucharu Polski z rzędu. Drużyna LKTS Luvena I Luboń awansowała do półfinału ogólnopolskiego Pucharu Polski kobiet.

Od lewej: Joanna Spychała, Anita Chudy, Paulina Nowacka, Zuzanna Woźniak oraz Zuzanna Sułek

Patrycja Frelich wraz z trenerem Piotrem Ciszakiem (fot. 2x LKTS Luboń Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 marca 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum