Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Ekumeniczne Święto Biblii

Uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie, wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły wzięli udział w prelekcji związanej z XVII Ekumenicznym Świętem Biblii. Zebrani dowiedzieli się między innymi czym jest ekumenizm, a także jak wygląda praca związana z tłumaczeniem Biblii.

Wydarzenia związane z XVII Ekumenicznym Świętem Biblii trwały od 20 do 25 października. Ich hasłem przewodnim była słowa z Apokalipsy: “Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia”. Organizatorem przedsięwzięcia była Poznańska Grupa Ekumeniczna. W jej skład wchodzą kościoły chrześcijańskie Poznania, czyli: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki oraz Kościół Chrześcijan Baptystów.

-Historia współpracy Kościołów poznańskich ma już swoją przeszło czterdziestoletnią historię, ale w roku 2002 przyjęła bardziej zorganizowaną i systematyczną formę. Poznańska Grupa Ekumeniczna spotyka się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, dyskusji i omawianiu dalszych ekumenicznych spotkań. Najważniejszymi wydarzeniami przygotowywanymi wspólnie przez Kościoły poznańskie jest Ekumeniczne Święto Biblii oraz Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan – czytamy na stronie Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.

W tym roku w ramach obchodów XVII Ekumenicznego Święta Biblii można było m.in. wysłuchać koncertu Gospel Joy & Metro Big Band, wziąć udział w wykładach i spotkaniach biblijnych czy też spotkać się z Janiną Ochojską i Szymonem Hołownią. Kulminacyjnym punktem święta było ekumeniczne nabożeństwo w katedrze poznańskiej.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 października 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum