eLegitymacje w Bolechowie

Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie wdrożył system nowoczesnych eLegitymacji z warstwą elektroniczną. To pierwsza szkoła prowadzona przez powiat poznański z tą technologią. Nowe blankiety pierwszym uczniom wręczył Mariusz Palka – dyrektor zespołu szkół. Przygotowania do tego procesu trwały rok. Złożyły się na niego: wybór odpowiedniej technologii, zakup urządzeń oraz wdrożenie procedur i przepisów prawnych. To kolejny etap cyfryzacji szkoły, która przez ostatnie lata przyśpiesza coraz bardziej.

– Nowe legitymacje to: zwiększona trwałość i żywotność (plastikowe karty), możliwość wgrywania na legitymację wielu dodatkowych funkcji, które ciągle się rozwijają: karty biblioteczne, kody dostępów, bilety miejskie, poufne dane, bilety itp.; szybsza droga przedłużania legitymacji na kolejne lata, mniejsze ryzyko zgubienia, wyróżnik na tle innych uczniów, zwiększona czytelność danych oraz ochrona przed fałszerstwem – czytamy na stronie szkoły. Równocześnie z eLegitymacją, szkoła wdrożyła system mLegitymacji tj. legitymacji dostępnej na smartfonie. Nowe legitymacje wydawane są bezpłatnie wszystkim uczniom klas pierwszych.

Źródło: ZS w Bolechowie

Redaktor: Anna Jaworska