Koncert Muzyki Pasyjnej

Miejsce: Kościół p.w. św. Jana Pawła II w Luboniu

VI Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu

afisz koncertu muzyki pasyjnej

Już szósty raz, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej organizuje Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu. We wcześniejszych latach mieszkańcy Lubonia i okolic mogli usłyszeć wybitne interpretacje dzieł związanych z okresem pasyjnym. W tym roku zabrzmią dzieła Johanna Sebastiana Bacha, mistrza epoki Baroku. Usłyszymy dwie Kantaty lipskiego kantora głęboko osadzone w okresie wielkiego postu. Solistką będzie wybitna sopranistka młodego pokolenia Aleksandra Hanus a orkiestrę poprowadzi znakomity dyrygent Paweł Osuchowski doceniany przez wielkopolską publiczność również w poprzednich edycjach koncertów pasyjnych.
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej jest od lat inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych na terenie Powiatu Poznańskiego. Pomysłodawcą Koncertów Pasyjnych w Luboniu jest Łukasz Nazarczuk muzyk, pedagog, animator kultury. Tegoroczny koncert odbędzie się dzięki wsparciu ze strony powiatu poznańskiego oraz Ośrodka Kultury w Luboniu. Ten wyjątkowy projekt honorowym patronatem objęła Dyrektor Ośrodka Kultury Pani Regina Górniaczyk oraz Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubonia i nie tylko, którzy szukają wyciszenia i ukojenia płynącego z muzyki klasycznej.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 10 kwietnia 2022