Pałac Jankowice po raz kolejny jest partnerem Festiwalu Muzycznego Duetomania. Z tej okazji 8. czerwca o godz. 16.30 zapraszamy na koncert inaugurujący V edycję wydarzenia. Duetomania to wyjątkowy festiwal, który od czterech lat wzbogaca ofertę kulturalną Poznania i okolic. To święto muzyki i muzykowania, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywają duety kameralne.
Podczas konceru inaugurującego pt. „Muzyka baśnią pisana” kunszt sztuki kameralnej przedstawią Chopin Piano Duo, założony w 2014 roku przez pianistów Annę Boczar i Bartłomieja Kominka. Laureaci licznych międzynarodowych konkursów, prowadzą bogatą działalność artystyczną, edukacyjną i organizacyjną. Działają jako pedagodzy w Akademii Muzycznej w Krakowie i Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie.
Duet posiada unikalną licencję Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na używanie nazwy Chopin Piano Duo. W swojej działalności szczególną wagę przykładają do promocji polskiej muzyki, w tym nieznanych i zapomnianych dzieł na dwa fortepiany i cztery ręce. Chopin Piano Duo to zespół, który z powodzeniem łączy doskonałość techniczną z głęboką wrażliwością muzyczną, zdobywając uznanie publiczności i krytyków na całym świecie.
Koncert Chopin Piano Duo z pewnością zachwyci wszystkich melomanów, którzy kochają kameralną muzykę i cenią doskonałą jakość wykonania. Organizatorem Festiwalu Duetomania jest Atelier Muzyki Kameralnej.
Zapraszamy serdecznie do pałacu wszystkich Duetomaniaków i nie tylko!
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 02 czerwca 2025 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl