Dzień teatru

Czas: 19:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji zapraszamy na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wieczór teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć dwa spektakle. Pierwszym będzie premiera Zespołu Teatralnego Zwierciadło z tamtejszego ośrodka pt. “Zapis”. Przedstawienie jest efektem improwizacji na papierze i z papierem. Punktem wyjściowym jest szkoła i cechy, z jakimi się w niej spotykamy, kształtujemy. Początkiem każdej improwizacji były rysunki, skojarzenia, następnie przeradzały się one w ruchowe wyobrażenia. Jesteśmy pustą kartką, na której cały czas trwa „zapis”. W spektaklu występują: Barbara Bartkowiak, Julia Barańczak, Agata Józefczak, Zuzanna Kotus, Zuzanna Wyrwa, Agnieszka Marcinkowska, Martyna Stola, Kinga Kasperczak, Oliwia Przewoźniak, Iza Woziwodzka. Scenografia i reżyseria Anna Rozmianiec.

Drugim spektaklem, który zostanie zaprezentowany w ramach wieczoru będzie ,,Babcia i wnuczek” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu uczniów XX LO w Poznaniu Spektakl w reżyserii Tomasza Rozmiańca, w którym to groteska przeplata się z czarnym humorem, a metafizyka z obrazotwórczością. Wszystko to, aby pokazać, że nawet najbardziej plugawe zło potrafi przyjąć wiele postaci. W tym przypadku despotycznej, otumanionej babci, która trzyma w szponach swego zmaltretowanego wnusia Zbyszka. Czy naszemu wnuczkowi pisane jest ocalenie i czy uda mu się wyrwać ze szponów apodyktycznej babci? Przekonajmy się sami. Obsada: Magdalena Rusak – instruktor; Stanisława Sójka – Babcia; Jakub Truszkowski – Wnuczek; Natalia Połeć – Katarzyna; Antoni Szot, Linda Orwat, Klaudia Szymańska – Ignacy i Jerzy Marika Dur, Adrianna Gasiuk, Joanna Gańska – Rączki; Aleksandra Rosińska, Maria Popiałkiewicz – Adamusy.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w CKiR w Koziegłowach oraz GOK Sokół w Czerwonaku.

Opublikowano: 29 marca 2019