Koncert Zespołu Staropolanie

plakat obchodów rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 27 grudnia 2019 godz. 19

Kategoria: Uroczystości

Data: 27 gru 2019

Czas: 19:00 - 21:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Koncert Zespołu Staropolanie

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na występ zespołu Staropolanie-Wielkopolska 27 grudnia br. o godz. 19:00. Występ ten odbędzie się w ramach gminnych obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Wejściówki w cenie 5,00 zł można odbierać w GOK Sokół oraz w CKiR w Koziegłowach.

Zespół Tańca ludowego Staropolanie – Wielkopolska tańczy i śpiewa już 13 lat. Członkami tego Zespołu są byli tancerze i śpiewacy takich Zespołów folklorystycznych jak Śląsk, Mazowsze, czy Wielkopolska. W dorobku swoim Zespół posiada: tańce i pieśni różnych regionów polskich m. in. tańce i przyśpiewki rzeszowskie, wielkopolskie, lubelskie, śląskie, żywieckie, obrazki ludowe a także tańce narodowe – polonez, mazur, kujawiak, oberek oraz krakowiak. Zespół Tańca Ludowego Staropolanie-Wielkopolska działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 27 grudnia 2019