Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>

Łap Kulturę – wystawa Czułość krajobrazu i koncert Nata & Evgeny

Łap Kulturę - wystawa Czułość krajobrazu i koncert Nata & Evgeny

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 19 Mar 2020 - 15 Kwi 2020

Czas: 14:00 - 20:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie

Łap Kulturę – wystawa Czułość krajobrazu i koncert Nata & Evgeny

36. wydarzenie w ramach cyklu Łap Kulturę, na które złoży się otwarcie Ogólnopolskiej Wystawy pt. „Czułość krajobrazu” członków Związku Polskich Twórców Sztuki, a także wyjątkowy koncert – wystąpią Nata Yakshunska & Evgeny.

Wystawa „Czułość krajobrazu” jest prezentacją dokonań plastycznych – członków Związku z całej Polski oraz zaproszonych gości – wykonanych w latach 2018 – 2020. prezentowana będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie od 19 marca do 15 kwietnia 2020 r.

Koncert Nata Yakshunska & Evgeny to duet, który zabiera słuchaczy w dźwiękową podróż do muzycznej przestrzeni, którą kreują dzięki ciekawym rozwiązaniom instrumentalno – wokalnym. O sobie mówią: “Wydobywamy więcej różnorodnego brzmienia z szofara, niż ktokolwiek kiedykolwiek przed nami. Dlatego nasze oryginalne kompozycje przenoszą ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnego elektronicznego środowiska. W niezbadanej tematyce szofara przecieramy szlaki w skali światowej…”

19 marca 2020, godz. 18:30
Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczewie
ul Poznańska 6
WSTĘP WOLNY

—-
Związek Polskich Twórców Sztuki jest stowarzyszeniem zrzeszającym od 2019 roku twórców wszystkich dziedzin sztuki: malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, literatów, poetów, fotografików, aktorów, grafików itd.
Celem tego jest integrowanie środowisk twórczych poprzez organizowanie interdyscyplinarnych wystaw połączonych z koncertami muzycznymi, wieczorkami poetyckimi, autorskimi, spektaklami teatralnymi.
Działania ZPTS mają na celu zainteresować kulturą, każdego wielbiciela sztuki, przemówić wszystkimi zmysłami i otworzyć umysły na piękno w szerokim aspekcie.

Organizatorem wystawy „Czułość krajobrazu” jest Związek Polskich Twórców Sztuki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczewie.

Kuratorami wystawy są Ewa Tresenberg z ZPTS oraz Maciej Frąckowiak z GOKiS Kleszczewo.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 19 marca 2020