Napis opłaty urzędowe on lineLink do youtubeMapa powiatu poznańskiego

Nalewkomania

Nalewkomania

Kategoria: Warsztaty

Data: 28 wrz 2024 - 29 wrz 2024

Czas: Całodniowe

Miejsce: Dwór Skrzynki

I Ogólnopolskie Forum Nalewkowe NALEWKOMANIA 2024

Miłośnicy i twórcy nalewek domowych spotkają się w Dworze Skrzynki

W dniach 28-29 września w Dworze Skrzynki odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Nalewkowe NALEWKOMANIA 2024. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Polska Akademia Smaku przy współpracy Instytutu Skrzynki i powiatu poznańskiego.

Jak mówi Jan Babczyszyn – dyrektor Instytutu Skrzynki: Tworzenie nalewki to rękodzieło, które łączy w sobie precyzję i pasję. To proces wydobywania z natury najcenniejszych esencji i zamknięcia ich w szklanej butelce, byśmy mogli delektować się wyjątkowymi smakami i aromatami. Każda nalewka to podróż sensoryczna, wynik długich godzin pracy i starannego doboru składników. Twórcy nalewek, niczym alchemicy, łączą różne składniki, tworząc unikalne kompozycje smakowe, które pobudzają zmysły i wywołują emocje. To ręcznie wykonane dzieło, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, pozwalając nam przenieść się w świat wyobraźni i wspomnień.

Janusz Łakomiec – Prezes Stowarzyszenia Polska Akademia Smaku dodaje: Zaplanowaliśmy bardzo ciekawy program. Odbędą liczne prezentacje i panele dyskusyjne, między innymi:

• Sztuka wytwarzania nalewek jako element polskiego dziedzictwa niematerialnego.
  • Czy i w jaki sposób można podjąć inicjatywę  wpisania tradycji wytwarzania nalewek w Polsce na listę dziedzictwa niematerialnego krajową i UNESCO ?
  • Klejnoty kolekcjonera – prezentacja kolekcji Fundacji im. Adama Łukawskiego.
  • Spuścizna Hanny Szymanderskiej – prezentacja zbiorowa w 10 rocznicę śmierci pisarki.
  • Festiwale, konkursy i turnieje – co należy zachować, a co zmienić.
  • Środowisko twórców nalewek w Polsce: diagnoza i recepta.

W programie zaplanowano także zwiedzanie Dworu Skrzynki wraz z przewodnikiem. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznają się z atrakcjami  powiatu poznańskiego oraz działalnością Instytutu Skrzynki.

W galerii fotografii odbędzie się wernisaż wystawy pośmiertnej fotografii Ewy Kubickiej : SZKLANE DUSZE.

Na zakończenie pierwszego dnia Forum odbędzie się „Wieczór nalewek” połączony z otwartym konkursem: „Konfrontacje Nalewkowe 2024”. Uczestnicy powalczą o tytuły: Mistrza Nalewkomanii 2024 oraz tytułów trzech Wicemistrzów.

Spotkanie dedykowane jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Szczegółowy program i możliwość zapisania się poprzez formularz dostępny w linku poniżej:

Zapraszam do wypełnienia formularza:
Rejestracja uczestników Ogólnopolskiego Forum Nalewkowego. Dwór Skrzynki: 28-29.09.2024 r.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy.

Przygotował: Instytut Skrzynki