Pomysłodajnia – Warsztaty Sutaszu

Czas: 17:30 - 20:30

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Pomysłodajnia – Warsztaty Sutaszu

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza w styczniu na noworoczną Pomysłodajnię: sutasz od podstaw. Sutasz to rodzaj haftu ręcznego stosowanego przy tworzeniu biżuterii ze specjalnych sznurków z wiskozy. Sutasz, czyli z francuskiego soutache oznacza sposób ozdabiania mundurów przy pomocy sznurków. Tym sposobem dawniej ozdabiano odzież, buty, a nawet okładki książek. Popularny w Chinach, z czasem został zapomniany. Powrócił do łask dzięki izraelskiej projektantce biżuterii Dori Csengeri, która tworząc misterne formy rozsławiła go na całym świecie. Ozdoby wykonuje się ze specjalnych sznurków, tasiemek, filcu, skóry naturalnej i ekologicznej oraz koralików. W trakcie warsztatów stworzone zostaną proste kolczyki tzw. Omegi.
Osoby używające okularów do czytania, prosimy o ich zabranie – podczas warsztatów będziemy pracować z drobnymi koralikami.
Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Termin: 24.01.2020 (piątek).
Godzina: 17:30-20:30.
Koszt: 150 zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).
Prowadząca: Anna Perek-Sobierajska.
Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu 511 134 716 lub mailowo na adres: j.urbaniak@gok-sokol.pl

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 24 stycznia 2020