Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Afisz Rumpuć

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 07 wrz 2024

Czas: 12:00

Miejsce: Polana Rumpuciowa Rokietnica

RUMPUĆ

Razem od 17 lat, spotykamy się tam, gdzie prowadzą wszystkie rokietnickie drogi – na Polanie Rumpuciowej. Długa tradycja, ogrom doświadczenia i jeszcze więcej nieprzewidzianych sytuacji,
a fundamenty tego wydarzenia pozostają niezmienne – integracja, zabawa i niepowtarzalny smak zupy Rumpuć.

Jakie atrakcje przygotowaliśmy podczas tegorocznego Rumpucia? Stawiamy na tradycję
i różnorodność, tak aby każdy z uczestników znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Będzie się duuuużo działo. Zaczynamy od południa i planujemy nie zwalniać tempa, aż do późnych godzin wieczornych, gdy na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Rok 2024 jest rokiem wyjątkowym dla zespołu, ponieważ Varius Manx świętuje w nim jubileusz 35 lat pracy artystycznej. Nowe utwory i znane hity, mnóstwo najlepszych emocji oraz niezapomnianych przeżyć, a to wszystko na naszej Rumpuciowej scenie.

Koncert poprzedzi występ Ani Polowczyk z zespołem. Znani i lubiani przez rokietnicką publiczność rozbudzą apetyt na muzyczne wieczorne doznania.

Rumpuciowa scena to miejsce, gdzie występują profesjonaliści i gdzie mają okazję rozwinąć skrzydła młodzi, utalentowani mieszkańcy gminy. Na początku zapraszamy na występy taneczno – wokalne dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli i szkół. „Otwarta scena” to stosunkowo nowa inicjatywa. Otwieramy scenę dla wszystkich mieszkańców Gminy, którzy mają chęci i odwagę zaprezentować swoje talenty na dużej scenie. Podczas ubiegłorocznego Rumpucia były to trzy różne, a jakże atrakcyjne występy muzyczne, taneczne i akrobatyczne. Kto pojawi się w tym roku? Nie zdradzamy szczegółów, ale możemy Was zapewnić, że warto przyjść. Zgłoszeń do otwartej sceny było tak dużo, że z trudem udało nam się wszystkich uwzględnić w mocno napiętym scenariuszu.

Sołeckie potyczki, czyli konkurs okraszony dobrym humorem i świetną zabawą. Przedstawiciele zgłoszonych sołectw będą walczyć o puchar Wójta Gminy Rokietnica i atrakcyjne nagrody. W tym roku zapraszamy na Rumpuciowe Koło Fortuny. Na podstawie znanego teleturnieju przygotowaliśmy konkurencje na czas, zręcznościowe i z wiedzy o gminie. Zapowiada się niezła zabawa z dużymi emocjami.

Kolejną nowością będzie quiz o Gminie Rokietnica. Aby wziąć w nim udział, wystarczy telefon, a oprócz niego trochę wiedzy i szczęścia.

A co pod sceną? Koła Gospodyń Wiejskich i lokalni restauratorzy zapraszają do swoich stoisk do skosztowania popisowych dań. Z pewnych źródeł wiemy, że do domu głodni nie wrócicie. Zarówno miłośnicy słodkości, jak i ci, którzy wybierają bardziej wytrawne pozycje, znajdą coś dla siebie.

O 17:00 tradycyjnie Wójt Gminy Bartosz Derech zaprasza na zupę Rumpuć. Czekać będzie na Was 1600 litrów pysznej zupy. Smak od lat ten sam, zgodnie z tradycyjną recepturą, jak u babci z Wielkopolski.

Niewątpliwie uwagę uczestników przykuje karuzela, koparka, wozy strażackie i tegoroczne niespodzianki, wystawa aut zabytkowych i stoisko z goglami VR. Jak co roku Polana Rumpuciowa będzie pełna atrakcji – pokazów, warsztatów, konkursów, na które zapraszamy w imieniu sołectw, kół gospodyń wiejskich, sponsorów i lokalnych przedsiębiorców. Gdybyście potrzebowali chwili wytchnienia, zapraszamy do strefy relaksu z leżakami i mięciutkimi poduchami. Tylko nie rozsiadajcie się zbyt wygodnie 😊 i pędźcie dalej.

Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć to doskonała okazja, aby pożegnać wakacje w rytmie wspaniałej muzyki i spędzić czas w gronie przyjaciół i najbliższych. Do zobaczenia w sobotę 7 września.

Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Gminy Rokietnica przy współpracy z partnerami i sponsorami.

Patroni Honorowi:

• Marszałek Województwa Wielkopolskiego