Debata w Rokietnicy

Czas: 18:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

Spotkajmy się w Powiatowej17. – ROKIETNICA

“Spotkajmy się w Powiatowej 17.” to akcja społeczna Fundacji Barak Kultury i poznańskiej redakcji “Gazety Wyborczej”, współfinansowana przez Powiat Poznański.

Cykl siedemnastu debat ma przyczynić się do zdiagnozowania wyzwań i wypracowania nowoczesnych rozwiązań zadań, przed którymi stoją gminy powiatu poznańskiego. Akcja “Spotkajmy się w Powiatowej 17.” to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miastach powiatu, a przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia dla swoich mieszkańców.

Fundacja Barak Kultury i “Gazeta Wyborcza” zapraszają na debatę “Spotkajmy się w powiatowej 17. : Rokietnica“, która odbędzie się w środę 28 lutego 2018 roku, o godzinie 18 w Szkole Podstawowej w Rokietnicy, ul. Trakt Napoleoński 16 (aula byłego gimnazjum).
Na debatę zapraszamy mieszkańców gminy, a w dyskusji wezmą udział także eksperci, aktywiści, naukowcy.

Podczas debaty będziemy dyskutować o drogach w Rokietnicy i ich stanie. Na terenie gminy Rokietnica znajduje się 200 km dróg. Niestety, aż połowa z nich to “gruntówki”. Mieszkańcy mają więc powody do narzekań, ale nie ma takiej gminy, która z tym problemem mogłaby sobie poradzić. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? O tym porozmawiamy.

Akcję można śledzić na łamach “Gazety Wyborczej” – w wydaniu lokalnym oraz na stronie internetowej poznan.wyborcza.pl/powiatowa17

Wspólnie możemy sprawić, że nasze miasta będą lepszymi miejscami do życia.

Organizatorzy: Fundacja Barak Kultury i Gazeta Wyborcza

Wstęp na debatę jest bezpłatny, prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie: www.powiatowa17rokietnica.evenea.pl

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 28 lutego 2018