Fajfer jedenasty na świecie

Jacek Fajfer zajął jedenaste miejsce w finale FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc, który odbyły się na torze w Rybniku. Zawodnik JUST FUN GUKS Speedway Wawrów, na co dzień mieszkający w Borkowicach, w gminie Mosina w powiecie poznańskim, był jedynym Polakiem, który wystąpił w zawodach uznawanych za mistrzostwa świata w miniżużlu. Ten awans zapewnił sobie w sobotnim półfinale.

Złoty medal zdobył Norick Bloedorn. Niemiec był poza konkurencją, gromadząc komplet punktów na koncie. Drugie miejsce zajął Duńczyk Stian V. Nielsen, a trzecie Norweg Mathias Pollestad. – Emocji było wiele, a doping kibiców wspaniały. Jedenaste miejsce Jacka na świecie to duży sukces. Jego starszy brat Wojtek jako rezerwowy nie miał okazji wystąpić w finale – opisuje mama młodych żużlowców, Agnieszka Fajfer.

Warto dodać, że Jacek jest wyjątkowo wysportowany i świetnie sobie radzi także w innych dyscyplinach sportowych. Nie tak dawno, podczas podsumowania sportowego współzawodnictwa szkół w powiecie poznańskim, wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, odebrał puchar za zwycięstwo w rywalizacji Igrzyskach Dzieci, z rocznika 2005 i młodszych.

– W tym roku wygrałem rywalizację w czwórboju lekkoatletycznym i biegach przełajowych. Na tą pierwszą konkurencję składają się rzut piłeczką, skok w dal oraz biegi na 60 i 1000 metrów. Lubię lekkoatletykę, ale swoją przyszłość wiąże jednak z żużlem – mówił wówczas Jacek Fajfer, wtedy jeszcze uczeń VI klasy. Zawodnik z Borkowic, wraz z bratem Wojtkiem, w ubiegłym sezonie sięgnął m.in. po złoty medal mistrzostw Polski par w miniżużlu.

Jacek Fajfer w rozmowie z dziennikarze telewizji Sabmar, która transmitowała zawody