Faworyt okazał się za mocny

mecz piłkarzy ze swarzędza

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z rezerwami Pogoni Szczecin. Nie jest to niespodzianka, bo rywale aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli i byli faworytem tej potyczki. Oni też przez większą część spotkania dominowali na boisku. Co nie znaczy, że podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie mieli swoich okazji.

– Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Michał Miller. Po zmianie stron przyjezdni nadal dochodzili do dogodnych sytuacji. Pomiędzy 66. a 68. minutą mieli aż trzy okazje na zdobycie bramki. Niestety, żadnej nie wykorzystali. Problemu ze skutecznością nie mieli za to Portowcy – czytamy w relacji na stronie Unii.

Po tym spotkaniu ekipa ze Swarzędza zachowała ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce najwyżej notowana drużyna z powiatu poznańskiego zmierzy się na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 25 marca, na godz. 13.00. Komplet wyników, tabela i aktualny terminarz na stronie 90minut.pl

Pogoń II Szczecin – Unia Swarzędz 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Krzysztofek (10), Kacper Łukasiak (71), Kacper Zaborski (83).

mecz piłkarzy ze swarzędzaUnia przegrała 0:3 w Szczecinie (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W miniony weekend do gry o punkty wrócili również IV-ligowcy. W grupie wielkopolskiej już w pierwszej serii spotkań doszło do podwójnych derbów powiatu poznańskiego, w których Huragan Pobiedziska zremisował na własnym boisku 2:2 z Kotwicą Kórnik, a Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonała 1:0 Lipno Stęszew. Po tych meczach najwyżej w tabeli, na piątej pozycji, jest Lipno. Tuż za nim znajduje się Kotwica. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz na jardersport.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lipno Stęszew 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Pawlak (64).

Huragan Pobiedziska – Kotwica Kórnik 2:2 (1:1)
Bramki: Jakub Januszewicz (19), Paweł Piceluk (88) – Mikołaj Panowicz (5), Jakub Rasiak (69).

Opublikowano: 20 marca 2023