Festyn i wicemistrzostwo

koszykarki lidera

W Szkole Podstawowej nr 2 Swarzędzu odbył się koszykarski Dzień Dziecka UKS Lider Swarzędz połączony z koszykarskim zakończeniem sezonu. – Wprawdzie tak naprawdę sezon się jeszcze nie zakończył, bo młodziczki starsze z rocznika 2008 od środy rywalizują we Wrocławiu w turnieju finałowym mistrzostw Polski, ale już teraz lub przygotował sporo atrakcji dla wszystkich uczestników festynu. Był tor przeszkód, mnóstwo słodkości, lody i Liderowa loteria fantowa – opisuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Głównym wydarzeniem był jednak mecz “Mamy kontra Dzieciaki”. – Zawsze na zakończenie odbywa się potyczka, w którym Liderowe Mamy rywalizują w meczu koszykówki ze swoimi pociechami. Na boisku aż kipi wówczas od emocji, jest mnóstwo dobrej zabawy, a wynik zawsze jest sprawą drugorzędną – dodaje Marcin Madanowski. Po tym pojedynku przyszedł czas na podsumowania i wyróżnienia za bardzo udany sezon 2020/21.

– Udany, bo sukcesów w nim nie brakowało. Dwa nasze zespoły zagrały w finałach mistrzostw Polski. Juniorki starsze U19 zajęły 5 miejsce w mistrzostwach kraju, 4 lokatę w Młodzieżowym Pucharze Polski oraz 2 pozycję w Wielkopolsce. Wspomniane już młodziczki starsze U13 zostały mistrzyniami Wielkopolski oraz zagrają w finale mistrzostw Polski. Kadetki z kolei zajęły 3 lokatę w Wielkopolsce i znalazły się w najlepszej 16 drużyn w kraju. Żaki U11 zostały mistrzyniami Wielkopolski, a kadetki B i młodziczki młodsze zajęły 3 lokatę w województwie – wylicza Marcin Madanowski.

Ostatnim sukcesem Liderem jest wicemistrzostwo Wielkopolski w koszykówce 3×3 do lat 15. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Liderki grały w składzie: Karolina Maj, Aleksandra Kubiak, Natalia Polak i Nicole Owczarz. – W grupie dziewczyny pewnie pokonały zespoły Baket Team Suchy Las, MUKS Poznań oraz KS Play Basket Kraszewice, a w półfinale w dramatycznych okolicznościach ograły AZS Poznań jednym punktem. W samym finale nasze zawodniczki uległy już 8:10 drużynie MKS Opalenica. Dało im to awans do rozgrywek centralnych i mistrzostw Polski – kończy kierownik sekcji.

Opublikowano: 16 czerwca 2021