Filip w Eurosporcie o celach

kolarz - Filip Prokopyszyn

Filip Prokopyszyn był prawdziwą rewelacją ubiegłorocznego sezonu kolarskiego. Reprezentant Tarnovii Tarnowo Podgórne w swoim debiucie w gronie seniorów zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Europejskich w scratchu oraz brązowy krążek mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym. Nic też dziwnego, że 19-latka okrzyknięto jedną z największych nadziei polskiego sportu. Coraz częściej też młody zawodnik, startujący w barwach klubu z powiatu poznańskiego, jest gościem różnego rodzaju stacji telewizyjnych.

Ostatnio był on bohaterem programu „Kwadrans”, emitowanego na instagramowym profilu Eurosportu. Ta stacja zresztą na bieżąco pokazuje to co najważniejsze w kolarstwie i to właśnie tam można było na żywo oglądać sukcesy pochodzącego z Zielonej Góry Filipa Prokopyszyna. W trakcie programu rozmawiano m.in. o tym, jakie są najbliższe plany młodego kolarza. – Sezon zacznie się od imprez szosowych, a moim celem będzie poprawienie wyników poza torem. Jestem zmotywowany, aby pokazać się jak najlepiej na szosie – stwierdził zawodnik w rozmowie z dziennikarzem Kacprem Merkiem.

W programie poruszono również temat przełożonych na przyszły rok igrzysk olimpijskich w Tokio. – Dla mnie to bardzo dobra informacja. Jeszcze dwa lata temu byłem juniorem, a w ubiegłym roku mogłem rywalizować z lepszymi i starszymi od siebie. Liczę, że pojadę do Tokio i osiągnę tam dobry rezultat – powiedział zawodnik. A jakie są marzenia kolarza Tarnovii? – Chciałbym zostać mistrzem olimpijskim i dostać się do grupy zawodowej, aby móc jeździć w dużych wyścigach. Szczerze mówiąc, medal wolałbym wywalczyć na szosie, ale na torze też może być – zdradził Filip Prokopyszyn. Więcej na stronie Eurosportu.

Filip ProkopyszynFot. Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne Facebook

Opublikowano: 19 maja 2020